Úvod ZDRAVÍ Rady Konečně už nemusím chodit ke gynekologovi jako na klavír. Rada od mé...

Konečně už nemusím chodit ke gynekologovi jako na klavír. Rada od mé maminky mě zbavila nepříjemností, které trápí mnoho žen


Dříve či později se každá žena ocitne při gynekologovi s problémem, o kterém jí je trapné mluvit. Zarudnutí, svědění, otok sliznice, bolesti břicha nebo zapáchající výtok …

Vaginitida – zánět pochvy vyvolaný patogenními bakteriemi a mikroby. Podle statistik postihuje přibližně jednu třetinu žen v plodném věku.

Aby se porozumělo příčinám vaginitidy, je důležité vědět, že vagína je domovem pro mnoho různých mikroorganismů (prospěšné i patogenní). Jejich vyvážení závisí na věku, životního stylu a funkce vaječníků ženy.

Tyto faktory ovlivňují obsah glykogenu na vaginální stěně, který se přeměňuje na kyselinu mléčnou při dostatečně vysoké koncentraci (pH 4-4,5) a zabraňuje šíření škodlivých bakterií. Zásadité podmínky v pochvě mohou způsobovat gynekologické onemocnění.


Jak léčit vaginitidu?

Užívání antibiotik dokáže tento problém ještě zhoršit, čímž dojde k šíření houbovité infekce. Kromě toho mohou vyvolat alergické reakce a nadměrné vysušování pochvy.

Existují však přírodní prostředky pro normalizaci mikroflóry, které eliminují nežádoucí projevy zánětu pochvy. Důležité: před zahájením jakékoli léčby se ujistěte, jaký patogen vyvolal toto onemocnění (bakteriální nebo houbovitý).

Odvar z heřmánku už od starověku pomáhal udržovat ženské zdraví. 2 PL sušených květů heřmánku zalijte 1 litrem vody, přiveďte k varu a nechte louhovat 5-10 minut. Dělejte si oplachování a výplachy v závislosti na závažnosti onemocnění. Po normalizaci mikroflóry ho již není třeba dále používat.


Na prevenci před vaginálními infekcemi jezte dostatek kyselomléčných výrobků, používejte prádlo z přírodních materiálů a na intimní hygienu využívejte přípravky obsahující kyselinu mléčnou.

Také je důležité, aby se váš partner před pohlavním stykem opláchl. Tím se minimalizuje proniknutí cizích bakterií do pochvy.