Úvod ZE ŽIVOTA Inspirace Konečně jdeme správným směrem…

Konečně jdeme správným směrem…


Konečně kráčíme správným směrem …. Brambory jsou dražší než banány. Z údajně zdravého rybího masa, vyteče polovina vody. Masné výrobky neobsahují maso. V akciovém letáku hypermarketu je 30 inzerátů na půjčení peněz. Jogurt obsahuje 45% mléka. Vepřová žebra jsou dražší než vepřová kýta.

I během řeči s kamarádem telefonujeme. Čím více věcí máme, tím více toužíme po dalších. Mobil má tolik funkci, že se jimi chlubíme přítelem, ale pro život jsou nevyužitelné.

Švestky dovážíme z Argentiny, maliny ze Španělska, česnek a cibuli z Peru …. Státní svátek je důvodem opít se, ale proč je ten den svátkem, to 90% lidí neví. Pláčeme při pohledu na opuštěné psy, ale opuštění lidé nás nezajímají. Slovo děkuji nahradilo „co za to“.

 
Máslová buchta má záruku 12 měsíců. Kilo sušeného slepičího hovna je dražší, než kilo kuřecích stehen. Ve městě máme 200 pizzerii, ale „vepřo-knedlo“ si nedáme nikde.

Návštěva kulturních památek vyjde rodinu na 100 Eur. Polovina rodičů nemá peníze na to, aby své děti poslali na lyžařský kurz. Doma denně gruntuji, ale odpadky házíme mimo popelnice. Na televizi večer přepínáme i 25 programů, ale najdeme jen vaření celebrit, reality show nebo reklamy.

Svým blízkým pošleme i třicet stupidních esemesek, ale ani jednou se nezeptáme jak se mají. Pod pojmem „kultura“ se nám vybaví návštěva multi kina. Pořizujeme si na splátky nadupané auta, i když jen jednou týdně jdeme do hypermarketu a jednou měsíčně navštívit své rodiče v domě důchodců.

Nejprodávanější knihy jsou kuchařky každého, kdo se objevil v smetánce, životopisy pseudo hvězd a horoskopy.

Existuje 30 časopisů pro ženy, ale ani jeden pro normální ženy. Nejčtenější článek na netu v rubrice kultura, byl ten, jak si Hanychová žehlila kalhoty na těle napařovací žehličkou a opálila si frndu. Stát daruje církví miliardy, ale do kostela se přes den nedostaneme a když ano, tak jen za vstupné.

Kam tedy kráčíme ?? Já už to vím: „Do prd*le !!“
loading...

Kam dál?