Úvod RADY A TIPY Do života Když šla v noci na záchod, nechala si zavřené jedno oko a...

Když šla v noci na záchod, nechala si zavřené jedno oko a to z důvodu, jaký jsme předtím neznali


Lidské tělo nás asi nikdy nepřestane překvapovat. Kromě toho, že se nám rány i bez jakéhokoli zásahu vyléčí, existuje mnoho dalších věcí, které jsou na našem těle úžasné. Pokud však chcete svému tělu v léčení trochu pomoci, podívejte se na tyto skvělé triky, které vám pomohou zbavit se škytavky, ale i bolesti v krku.

Jedno oko zavřené

zdravotnetriky1

Brilantní, ale jednoduchý trik! Pokud potřebujete jít uprostřed noci na záchod, snažte se udržet jedno oko zavřené. Podle doktora Mercola, vystavení našich očí, hlavně oční sítnice světlu, oklame náš mozek, který si automaticky myslí, že je den a nám se pak těžko usíná. Necháte-li alespoň jedno oko zavřené, účinek světla není až tak markantní. Jakmile zhasnete, bude se vám usínat mnohem snadněji.

 

 
Strnulé ruce

zdravotnetriky2

Pokud jste si někdy záleželo ruku, popřípadě jste přenesli větší váhu na vaše končetiny, mohlo se stát, že vám ruce strnuly. Je to právě kvůli tomu, že do končetin se nedostávalo dostatek kyslíku. Namísto toho, že budete ruku rozhýbává kmitavým pohybem, zkuste raději zaklánět vaši hlavu směrem dozadu. Nervy jsou propojeny od krku až směrem dolů do rukou a to znamená, že pokud začnete hýbat a prokrvovat krk, „mravenčení“ zmizí rychleji. Bohužel na nohy to neplatí.

Škytavka, škytavka a opět škytavka

Škytavka je velmi nepříjemné, zvláště pokud už trvá příliš dlouho. Křeče v bránici způsobují, že vzduch, který normálně dýcháme je zastaven hlasivkami a my vydáváme směšný zvuk. Škytavka může být způsobeno tím, že jsme rychle spolkli příliš mnoho vzduchu, případně i rychlou změnou teploty v žaludku. Pokud jste príiš často nešťastnou obětí šikútky, zkuste zadržet dech a polykat. Křeče se zmírní a škytavka by se mělo zastavit.

zadržování slz

V určitém okamžiku života se i vám může stát, že se na veřejnosti neubráníte slzám. Ať už půjde o nějakou špatnou zprávu nebo stres, může to přijít právě tehdy, když to nejméně čekáte. Pokud máte pocit, že vám brzy vyhrknou slzy, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Rozhlédněte se kolem sebe a zaměřte se na několik předmětů. Začněte v duchu jmenovat tyto předměty, jejich barvy, tvary a podobně. Tím, že se budete soustředit a zaměřovat svou pozornost na objekty, uklidníte se a frekvence vašeho tepu se sníží. Praxí se tento trik naučíte a už vás slzy na veřejnosti nepřekvapí.

 

 
Bolest hlavy

zdravotnetriky3

Pokud vás někdy bolela hlava, určitě jste si jako první začali masírovat spánky. Existuje však několik dalších bodů, které fungují ještě lépe. Když vás příště bude bolet hlava, zkuste si jemně masírovat a táhnout uši. Bolest by měla ustoupit.

Bojíte se jehel?

zdravotnetriky4

Pro některé je odebírání krve, zda očkování hotovou noční můrou. Já nejsem výjimkou. O tomto triku jsem už slyšela ai jsem ho vyzkoušela, takže mohu potvrdit, že opravdu funguje. Stačí, když těsně před vpichem trochu zakašlete a nebudete cítit bolest. Samozřejmě, nějaká ta bolest tam je, ale není to nic strašného. Proč kašel vlastně pomáhá? Výsledky studie ukazují, že příčiny mohou být dvě. Buď to souvisí s dočasně zvýšeným krevním tlakem nebo s kognitivním myšlením.

Rozmrazte svůj mozek

zdravotnetriky5

Asi se to stalo i vám. Jedli jste studenou zmrzlinu, nebo pili velmi studený nápoj a najednou jste pocítili bolest v hlavě. Často tento jev nazýváme i mrznutí mozku. Stává se to právě tehdy, kdy náš mozek zaznamená rychlou změnu teploty a chce se chránit. Cévy se rozšíří a my pociťujeme velkou bolest v oblasti hlavy. Bolesti se můžete rychle zbavit, pokud si začnete rychle jazykem ohřívat podnebí.

 

 

Polykání tabletek s lehkostí

zdravotnetriky6

Polykání velkých pilulek může být problematické pro mnoho lidí a to i tehdy, pokud nemají žádné problémy s polykáním velkých porcí jídla. Chcete-li spolkne extra velkou pilulku, dejte si ji do úst, napijte se vody, zakloňte hlavu dopředu a polkněte. Tím, že hlavu zakloníte dopředu, reflexně spolknete tabletku a bude to bez jakéhokoli trápení. Mnoho lidí dělá tu chybu, že zaklání hlavu dozadu.

 
loading...

Kam dál?