Když jsem vysadila tuto rostlinu na zahradě, všichni ji chodili obdivovat. Můžete ji mít i vy na své zahradě!


Allium nebo-li okrasný česnek je nenáročná rostlina, která si v podstatě nevyžaduje žádnou specifickou pozornost. Dobře se jí daří v částečném stínu, ale i na sluníčku.

Allium lze sázet na podzim i na jaře. Pokud máte spíše kvetoucí odrůdu, zasaďte ji v září, aby se cibulky zakořenily a mohly vykvést na jaře nebo v létě. V případě, že máte pozdější odrůdu, můžete je vysadit na jaře.

Allium_1

Dbejte na hloubku výsadby, aby Vám rostlina nezvadla. Při sázení celé cibulky si do země odměřte hloubku dvojnásobné velikosti rostliny. Vzdálenost mezi sousedními cibulkami je asi půl metru. Potěšujícím faktem je, že Allium roste 4-5 let bez přesazování.

Allium_2

 

 

Upozornění: když se uchýlí ke kvetení, její listy začnou odumírat. Neodstřihávejte je – měly by odpadnout přirozeně. Díky ním se do cibulky dostanou potřebné živiny. Pokud nechcete, aby zažloutlé listy kazily celkový vzhled vaší zahrady, zasaďte k ní okrasnou zeleň, která tyto nepříliš hezké listy zakryje.

Listy dekorativního česneku mají stejnou příchuť, jako ty obyčejné. Avšak nachází se v nich mnohem více užitečných stopových prvků, proto můžete Allium přidat do vašich oblíbených jídel.

Allium_3

Zalévání rostliny by mělo být podle potřeby. Přebytečná vlhkost ji dokáže zničit a i to je důvod, proč je darem z nebes pro líné či zapomnětlivé lidi.

Allium_4

 

 

Allium můžete rozmnožovat cibulkami nebo semeny. Na podzim v době přesazování přerostlou cibulku jednoduše porozděľujte a zasaďte ve značné vzdálenosti od sebe.

Allium_5

Zkrášlete si svou zahradu touto krásnou rostlinou! Určitě se v ní budete cítit příjemně a to nejen během teplých letních dnů!

Allium_6