Úvod ZE ŽIVOTA Dojemné Když ji bylo 9 let, její matka souhlasila, aby jí amputovali obě...

Když ji bylo 9 let, její matka souhlasila, aby jí amputovali obě nohy. Nikdo nemůže uvěřit tomu, co se stalo o 15 let později!


Život Oxany Mastersovej je důkazem toho, že díky pomoci a podpoře lidí toho lze dosáhnout opravdu hodně!


Místo toho, abychom se vzdali, můžeme navzdory překážkám dosáhnout velkých úspěchů!

Oxana se narodila 16. června 1989 v ukrajinském městě Chmeľnyckyj. Narodila se ze deformovaným tělem, které bylo podle lékařů důsledkem výbuchu v Černobylu.

Holčička měla nohy různé délky, na každé noze 6 prstů a srostlé prsty na obou rukách.

amputace-noh1

 

 
Rodiče ji dali do sirotčince, protože se nechtěli starat o postižené dítě. Oxana tam strávila 7 otřesných let. Dívku tam ponižovali, bili a sexuálně zneužívali. Neměla šanci na nový domov, až do okamžiku, kdy její fotografii nenašla Američanka Gay Mastersová. Okamžitě věděla, že chce holčičce pomoci.

amputace-noh2

Kvůli komplikovaným zákonům Oxana čekala na cestu do Ameriky 2 roky.

amputace-noh3

 

 

Nakonec se to povedlo!

Oxana se dostala k ženě, které dnes říká maminka. To díky ní Oxana měla několik potřebných operací (amputace nohou a oddělení prstů). Díky ní si začala více věřit a věděla, že i navzdory svému handicapu toho může hodně dosáhnout.

Oxana miluje sport a její handicap jí nepřekáží v tom, aby se mu věnovala naplno!

Propadla veslování!

amputace-noh4

 

 
Je držitelkou několika medailí z veslování a biatlonu. Od roku 2012 inspiruje lidi z celého světa. Dokazuje, že všechno je možné, i pro hendikepované. Objevila se také na několika odvážných fotografiích, kde ukazuje své tělo takové, jaké je – chce jiným ukázat, že vzhled jejího těla neznamená, že je horší než ostatní. Je to krásná, chytrá a … citlivá mladá žena.

amputace-noh5

Oxana chce jiným pomoci takovým způsobem, jakým jí kdysi pomohla její matka (na fotografii). Mistryně paralympiády navštěvuje raněné vojáky, kteří prodělali amputaci končetin a dokazuje jim, že to není konec světa! Také chce adoptovat hendikepované dítě z Ukrajiny a podporuje děti, jak byla i ona sama: opuštěné kvůli handicapu.

amputace-noh6
Kam dál?