Kde skončilo 1500 mrtvých lidí z Titanicu? Kam zmizela jejich ledová těla?


Všichni známe ten tragický příběh o nepotopitelném Titanicu. Pokud někdo nezná historická fakta, tak určitě viděl alepoň film Titanic. Ukážeme vám ale věci, které jste nevěděli a neviděli.

K neštěstí došlo v noci z 14. Na 15. dubna 1912. Existuje řada svědectví, fotografie vraku, existuje statistika těchto objetí.

Ale i přesto občas vyplave na povrch nějaká otázka, která vyvolá pochybnosti o tom, jak vlastně k celému neštěstí došlo.

Jedna z těch otázek zní: Kde jsou těla? Co se stalo se všemi těmi lidmi, kteří potopení lodi nepřežili? Proč nikde na fotografiích vraku nejsou vidět mrtvá těla?

Odpověď na tuto otázku je opravdu mrazivá a pokud chcete mít lehké spaní, určitě si odpověď nečtěte.

Na palubě mělo být dokonce přes 2200 lidí. Přesné číslo nelze určit, protože někteří, kteří si plavbu zaplatili, nemuseli nakonec nastoupit.

Jiní zase mohli cestovat tajně. S jistotou se pouze ví, že neštěstí přežilo 730 cestujících. Na lodi muselo zemřít téměř 1500 lidí.

Někteří lidé uvízli v útrobách obrovské lodi, jiní sice přežili samotné potopení, jenže v ledové vodě nejpozději do 15 minut zemřeli na hypotermii (prudké podchlazení).

Tři dny po potopení Titanicu byla vyslána další loď, aby našla zbytek obětí.

 

Další zajímavosti najdete na další straně1
2
3