Kde si opatřit peníze, když je týden do výplaty?


Nedostatek financí před výplatou je stále aktuální téma. Tato problematika se týká mnoha českých rodin. Kde vzít peníze, když si nechcete půjčovat od známých? V tomto případě pomohou krátkodobé půjčky.

 

V posledních letech si může člověk půjčit větší i menší finanční obnosy díky půjčkám přes internet. Existují desítky společností, které se předhánějí v rychlosti schválení úvěru i ve výhodném úroku. Jak už to tak bývá, vše má své pro a proti. Jak se v nabídkách orientovat a na co si dát pozor. Podíváme se na pozitiva a negativa krátkodobých půjček.

 

V čem je úvěr on-line výhodný?

Nesporným plusem je rychlé vyřízení a převedení peněz na účet. Pokud máte všechny předpoklady pro získání úvěru, jako jsou plnoletost, bankovní účet, mobilní telefon a prokazatelnost výdělku, nic nebrání expresnímu vyřízení. Pakliže splníte daná kritéria, finance jsou převedeny na účet během pár minut. Dalším pozitivem je dostupnost. Nároky nejsou nesplnitelné, a proto si může zažádat o půjčku před výplatou široké spektrum zájemců. Lze získat malý obnos, jenž pokryje potřeby rodiny na pár dní. Peníze přistanou na účtu velmi rychle. Celý proces probíhá on-line či formou sms zpráv. Většina nebankovních společností poskytuje první půjčku zdarma. Co to znamená? Vrátíte pouze to, co jste si půjčili, nepočítají se úroky a poplatky. Mnohé firmy tolerují předčasné splacení půjčky, a dokonce nabízejí její prodloužení. Tuto možnost užijete v případě, že nemáte na zaplacení v termínu.

Nevýhody krátkodobé nebankovní půjčky

Je zajímavé, že půjčky před výplatou mají vyšší úrok. Pokud je nesplatíte v jasně určeném termínu, počítejte s vysokými sankcemi. Pokud nemáte na zaplacení, je dobré začít se společností komunikovat a domluvit se na dalším postupu. Negativem může být velké množství firem na trhu. Ne všechny nabízejí výhodné podmínky. Před výběrem je klíčové zjistit si o poskytovateli více. Je možné využít recenze jiných uživatelů a pečlivě si pročíst smluvní podmínky. Rozhodně si vždy zjistěte, kolik skutečně přeplatíte. Cílová částka musí být pevně určena. Vždy si půjčete obnos, který jste schopni vrátit, následky mohou být fatální. V případě neschopnosti splatit se domluvte s věřitelem na dalším postupu.

Kde hrají férově?

Když chybí peníze a mzda je v nedohlednu, vyzkoušejte produkt od CoolCredit. Půjčka před výplatou má přesná pravidla. Rozhodně se nenapálíte! Pomocí posuvníku na stránkách firmy si zvolíte požadovanou částku. Nejvýše však 20 000. Poté určete dobu splácení, která je možná od 5 do 30 dnů. Následuje vyplnění žádosti, registrace. Nato vám přijde na mobilní telefon potvrzovací kód. Ten vložíte do políčka a smlouvu odsouhlasíte. Samozřejmostí je jednorázová platba 1 koruny na účet CoolCredit. Díky ní si věřitel zkontroluje váš účet. Po zaslání dvou dokladů totožnosti s fotografií lze očekávat kladnou či zápornou odpověď. Pokud bude žádost schválena, peníze se odesílají okamžitě. CoolCredit nevyžaduje ručitele, pouze plnoletost, trvalý příjem, vlastní účet a mobilní připojení.