Úvod RADY A TIPY K výrobě odstraňovače skvrn budete potřebovat pouze 3 věci a už nikdy...

K výrobě odstraňovače skvrn budete potřebovat pouze 3 věci a už nikdy nepoužijete nic jiného


Máte doma oblíbené tričko nebo svetr, věci, které nenosíte, protože je na nich skvrna, která nejde vyprat? Nebo jste na mateřské a máte doma „špindíra“, kterému musíte každé tři hodiny převlékat trička a body, protože bryndáček sloužil opět na dvě věci? Máme tu pro vás řešení.

V obchodech samozřejmě zakoupíte odstraňovače skvrn a v mnoha případech jste svůj boj vyhráli. Pokud jste již zkoušeli opravdu všechno a skvrna stále drží jako přilepená, vyzkoušejte si doma vyrobit vlastní čistič, případně ho ještě zkombinujte s bělidlem. Možná budete překvapeni a se skvrnami se nakonec rozloučíte.

sedacky-auto1

 

 
Tento malý zázrak mějte na poličce v koupelně aby vám byl kdykoliv k dispozici. Stačí ho nastříkat na skvrnu, vydrhnout starým zubním kartáčkem, počkat pár minut a skvrna by měla být pryč. Odstraníte jím mastnotu, fleky od jídla, ale i šmouhy od trávy a bláta. Navíc je vyroben ze šetrných ingrediencí, a pokud by někteří z vás pochybovali, jen se podívejte na složení svého odstraňovače skvrn, popřípadě na složení jiných čističů.

sedacky-auto2

 

 
Jeho výroba je opravdu jednoduchá a navíc, všechny ingredience máte určitě doma. Nevím, jak je to u vás, ale já si při vkládání prádla do pračky většinou skvrny nevšimnu. Všimnu si až po dvouhodinovém praní, při věšení prádla na sušák. Aaaaach!

Je důležité poradit si se skvrnami ještě před praním, aby nedošlo k zapraní skvrny do materiálu. To už by mohlo být pozdě. Zkuste si takové „speciální“ kousky oblečení odkládat mimo koše na prádlo. Vždy před praním budete vědět, že vás ještě někde čekají kousky, na které se musíte lépe podívat. Tento domácí čistič je skvělý, levný a ve spojení s bělidlem a pracím práškem vám určitě zaručí úspěch.

sedacky-auto3

 

 
potřebujete:

1 polévková lžíce sody

4 lžíce tekutého mýdla (může být i barevné)

8 lžic peroxidu vodíku

sedacky-auto4

Všechny ingredience smícháme v nádobě tak, aby vytvořily jednotnou směs. Čistič necháme přes noc odstát. Aplikujeme ho přímo na skvrnu a starým kartáčkem na zuby jemně „vmasírujeme“. Aby čistič dobře vsákl, můžete použít také kousek staré látky a trošku ho rozetřít.

sedacky-auto5

 

 
Odstraňovač skvrn necháme působit asi 15 minut, nejvíce přibližně hodinu. Pak prádlo normální vypláchneme, popřípadě můžeme klasicky vyprat. Čistič je vhodný i na skvrny na kobercích, kde však musíme dbát na to, abychom zbytek čističe řádně odstranili. Jak bojujete se skvrnami vy? Máte nějaký osvědčený recept?

sedacky-auto6