Jste unavení nebo rozzlobení a máte doma orchideje? Zahrádkáři říkají, že přinášejí negativní energii a měli by jste udělat…


Orchidej je ve své podstatě parazit. To znamená, že může růst po celý život (nebo část života). V přírodě dokáží parazitovat na jiných rostlinách bez ohledu na to, v jaké půdě se nacházejí. Všechny živiny a stopové prvky dostává pomocí kořenů z vlhkého vzduchu. Díky této skutečnosti jí lidé začali připisovat schopnost odebírání životní energie.

1

 

 

V poslední době se objedvují názory, že by se neměly pěstovat doma, ale pouze v kancelářích a nebytových prostorách. Odborníci na Feng Shui mají na to vlastní názor. Nezakazují ji pěstovat doma, pokud se nenachází přímo v ložnici.

2

 

 

Během spánku jsou lidé zcela bezbranní a zákeřná rostlina dokáže tuto situaci využít – vezme vám vaši vitální energii. Ráno se můžete cítit unavení a nemocní.

3

 

 

I odborníci na Feng Shui trvají na tom, že orechideje jsou výhradně ženské rostliny, které dokáží zkazit mužskou auru a potlačit jejich libido. Pokud se u vás doma nacházejí muži, stojí za to přemístit rostlinu tam, kde tráví nejméně času.

4

 

 

Ne všechny ženy by tuto rostlinu měli pěstovat, protože jen při silných ženách se jí bude dařit bez problémů.

5

Pokud je žena jemná, zranitelná scitlivou povahou, orchidej jí může ublížit – její energie se pomalu začne přesouvat do květu této rostliny. Tyto typy žen by se jich měli zbavit a darovat je raději někomu ze své rodiny či blízkým, kteří mají silnější osobnost.

I navzdory všem argumentům si myslíme, že tak krásná rostlina jako je orchidej, nedokáže nikomu ublížit! Co si o tom myslíte vy?