Úvod ZE ŽIVOTA Pokusy Jsi stále single? Podle vědců za tím může být fakt, že jsi...

Jsi stále single? Podle vědců za tím může být fakt, že jsi až příliš hezká!


Dobře vypadající lidé mají se vztahy mnohem větší problém.

Určitě ses na internetu již setkala s obrázky, jejichž podstata stojí na tom, že dotyčný je prostě až příliš úžasný na to, abys měl nějaký vztah. Věř či ne, něco na tom možná bude! Tvrdí to jen měsíc stará studie vědců z Harvardu. Ta porovnávala frekvenci rozchodů vůči atraktivitě jedinců a zároveň i danou délku vztahů. Zjistilo se, že atraktivní lidé mají mnohem větší problém udržet si trvalý vztah. Protože mezi ostatními vynikají. Nikdy se nepřestanou rozhlížet po něčem novém a neustále objevují nové možnosti. Po čase tak zjistí, že jejich aktuální vztah rozhodně není tím, co by chtěli.

sing1

 

 
Po několika pokusech se do dalších vztahů nehrnou, tvrdí studie. Uvědomí si, že najít někoho jim podobného je velmi náročné, a raději zůstanou sami. Navíc vztahy atraktivního člověka jsou prý mnohem náročnější než ty běžné. Pro takového člověka je výrazně těžší zaměřit se na jednoho člověka, když ho rozptylují stovky jiných příležitostí. Po chvíli může dojít na to, že se začnou se svou polovičkou vídat v mnohem menší míře, než by bylo zdravé a vztah po čase pochopitelně skončí.

sing2

Jedna z autorek výzkumu má radu, kterou doporučuje všem atraktivním lidem. Tou je, aby se zaměřili především na cíle vztahu, které by měly být stanoveny už na jeho začátku. Neměli by se snažit překonávat společná očekávání a ideální je, pokud si pár vyhradí jasný společný čas. Studie končí velmi zajímavým poznatkem, který se tohoto tématu dotýká jen okrajově.

 

 
Mnoho průměrně vypadajících lidí bylo pozváno na univerzitu, kde jim byly ukazovány obrázky méně atraktivních lidí. V těchto lidech to vyvolalo pocit, že oni jsou rozhodně atraktivnější, což mělo za následek zvýšené sebevědomí. Pak jim však ukázali fotky opačného pohlaví, na kterých byli lidé atraktivnější než je jejich partner a jejich reakce byly mnohem flegmatičtější než u atraktivních mužů, kteří ve fotografiích viděli novou příležitost.

sing3
Kam dál?