Jezte tohle jídlo každý den ke snídani a sledujte, jak vám mizí tuk z těla!


Vždy a všude čteme a slyšíme, jak je snídaně základ dne, protože se jedná o nejdůležitější jídlo celého dne, které by nám mělo dodat to nejdůležitější do těla.

Jídlo, které sníme ráno k snídani, nám dodává energii na celý den a aktivuje náš metabolismus. To jsou ty hlavní důvody proč nemáme nikdy snídani vynechávat, kor při dietě. V opačném případě se vystavujete riziku nezvladatelné chuti na jídlo a nočnímu jezení.

Studie, jejíž výsledky byly publikovány v časopise Annals of Nutrition & Metabolism, prokázala, že jednou z nejvhodnějších snídaní jsou ovesné vločky! Studie byla provedena na 36 ženách a mužích rozdělených do 3 skupin.

Všechny skupiny snídaly potraviny s energií max. 350 kalorií. První skupina snědla k snídani ovesné vločky, druhá kukuřičné lupínky a třetí pila pouze čistou vodu. Úkolem účastníků studie bylo zaznamenávat pocit sytosti v následujících třech hodinách.

Dále se prováděla průběžná měření hladiny cukru a inzulínu v jejich krvi. Všichni účastníci poté zkonzumovali shodný oběd.

Vědci zjistili, že první skupina měla během dopoledne a odpoledne nejmenší chuť na jídlo a při obědě snědla o 31 % méně kalorií. Tím se prokázalo, že ovesné vločky jsou nejvhodnější snídaní pro obézní osoby, protože k obědu následně zkonzumovaly o 50 % méně kalorií.

Osoby v ostatních dvou skupinách pociťovaly po tříhodinové přestávce od snídaně hlad.

Ovesné vločky totiž zůstávají v žaludku delší dobu, zatímco po požití kukuřičných lupínků dojde k rapidnímu zvýšení hladiny cukru v krvi, která však následně opět velmi rychle poklesne.

Mnoho dalších studií prokázalo, že ovesné vločky jsou nejvhodnější a nepřínosnější snídaní, protože podporují úbytek hmotnosti a snižují příjem kalorií o 30 – 50 %. Účinky ovesných vloček jsou navíc dlouhodobé.

Kromě toho, že jsou ovesné vločky velmi zdravé, jsou také chutné a lze je přidat do bezpočtu různých pokrmů, koktejlů, dušených jídel, salátů a dezertů.


Poskytují pocit zasycení

Ovesné vločky jsou velmi vhodným pokrmem při hubnutí, protože zvyšují pocit sytosti a tím snižují chuť k jídlu. Napomáhají také lepšímu trávení.

Snižují krevní tlak

Oves velmi dobře reguluje krevní tlak, protože obsahuje lignan, rostlinný protein, který při pravidelné konzumaci dokáže snížit krevní tlak až o 30 %.

Snižují hladinu cholesterolu

Ovesné vločky jsou bohaté na vlákninu, která se váže na tuk a snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi (tzv. špatného cholesterolu). Ovesné vločky působí jako prevence kardiovaskulárních chorob a snižují riziko srdečního selhání a infarktu myokardu, protože blahodárně působí na srdce i cévy.

Působí jako prevence rakoviny

Časopis British Medical Journal publikoval výsledky studie, která prokázala, že oves může snížit riziko rakoviny prostaty, prsu, vaječníků a tlustého střeva.

Pokud tedy budete pravidelně konzumovat k snídani ovesné vločky, snadno a rychle shodíte nadbytečná kila! Proces hubnutí je však nezbytné podpořit a zlepšit také fyzickou aktivitou, nejlépe kardio cvičením s četností 2 – 3 krát týdně.