Jezení po 18:00? Lékaři vyjmenovali 5 produktů, které můžete konzumovat i před spaním


Kdo z nás se nepodívá do ledničky i poté, co odbude 6 hodina večer? Všechno to začíná zcela nevinně: „nevypijeme si raději jen šálek čaje?“ Nakonec to zkončí sendvičem s klobáskou a palačinkami s bohatou dávkou šlehačky. To jsou tedy zatraceně dobře strávené večerní momenty, zejména pokud celý den dopadl nanic.

V případě, že se večer rozhodnete konzumovat něco zdravého, zvolte si produkty, které zlepšují kvalitu spánku a nevynesou vaši váhu do nebeských výšin. Podívejte se tedy co si můžete dopřát, aniž jste měli výčitky.

Hořká čokoláda

Často je tento produkt uveden jako zakázán. A to úplně zbytečně, protože mezi čokoládovou tyčinkou s ořechy a kostkou hořké čokolády je obrovský rozdíl! Hořká čokoláda obsahuje minimální množství cukru. Tento druh pochoutky podporuje rychlou úbytek hmotnosti a snižuje hladinu cholesterolu.


Polévka

Určitě jste neočekávali, že zde najdete tento pokrm! Na noc si však můžete dát i polévku. Faktem je, že všechny teplé tekutiny mají uklidňující účinek. Pokud budete večer pociťovat, že šálek teplého čaje neodvrátí vaše choutky k jídlu, zahřejte si trochu polévky (kuřecí či zeleninová je ta nejlepší volba).

Je důležité si uvědomit, že se nedoporučuje konzumovat na noc polévku s čočkou, hráškem nebo fazolemi, protože to může vést k neklidnému spánku.

Mandle

Pokud máte rádi tento druh oříšků děláte dobře! Hrst mandlí bude vynikající možností k uspokojení nočního hladu.

Ti, kteří chtějí zhubnout, se nemusí obávat jejich konzumace. Ve studii z roku 2012, jejíž výsledky byly publikovány v časopise American Journal of Clinical Nutrition, se ukázalo, že tento produkt nevede k dalšímu zvyšování hmotnosti.


Dýňová semínka

Pokud se vaše ruka začne táhnout po misce s popcornem nebo čipsy, upřednostněte místo toho několik dýňových semínek.

To je přesně ten typ jídla, který se snadno dokáže vyrovnat s nočním hladem a pomůže připravit vás na spánek. Jak víte, dýňová semínka jsou mimořádně bohaté na hořčík, což je velmi důležité pro klidný a hluboký spánek.

Rýže

Odborníci na výživu zaznamenají nesporný fakt: dieta, jejíž hlavní složkou je rýže, snižuje riziko nespavosti až o 46%. Rýže patří k potravinám s vysokým glykemickým indexem, který ovlivňuje rychlost produkce tryptofanu a melatoninu – hormony mimořádně důležité pro kvalitní spánek.

Někdy může být žízeň hluboko zamaskovaný pod silným hladem. Zkuste vypít sklenici vody či šálek teplého zázvorového čaje a uvidíte, že nebudete muset vybrakovat před spaním celou vaši ledničku!