Úvod RECEPTY Pečení Jednoduchý recept na domácí rohlíky, které si už pak nikdy v obchodě...

Jednoduchý recept na domácí rohlíky, které si už pak nikdy v obchodě nekoupíte


Došly nám rohlíky, skoč jich pár koupit. Tuto větu zná mnoho z nás. Co si ale tyto rohlíky udělat doma? Nemyslíme ale to, že si je už koupíte předpřipravené, dáte je do trouby a zahřejete. Nezapomeňte recept sdílet i na svém Facebooku.

Ingredience

1 kg – hladká mouka
250 ml oleje
600 ml mléka
2 kostky droždí
1 lžíce kr. cukru
2 lžíce soli
sezam nebo kmín na posypání

V první řadě si zahřejeme 2 deci mléka a přidáme vrchovatou lžíci cukru a necháme ho rozpustit. Když se nám cukr rozpustí, přidáme 2 droždí a necháme dokud vznikne kvásek. Následně do větší mísy prosejeme mouku. Přidáme olej a mléko co nám zbylo sůl, a kvásek.

rohliky-1

 

 

Následně tuto směs promícháme s rukama, abychom z ní dostali těsto a necháme vykynout na teplém místo. Například na sluníčku venku nebo do trouby a zapneme ji na 30 stupňů. Když těsto vykyne začneme z něj odtrhávat, jednotlivé kusy na menší a v rukou je zpracujeme na kulky jak to vidíme na obrázku. Mělo by vzniknout cca 35-40 kusů.

Každou kuličku rozválíme. Pak ji srolujeme do tvaru rohlíku, přesně jak to vidíte na obrázku dole.

rohliky-2

 

 
Plech na pečení potřeme olejem a dáme na něj papír na pečení. Pak i samotný papír, nahoru, kde budeme ukládat rohlíky potřeme lehce olejem ale velmi minimální. Potom je necháme ještě pár minut vykynout. Rohlíčky ještě můžeme přetřít olejem nebo rozšlehaným vajíčkem. Pak si je ještě můžeme ale nemusíme dokořenit.

Troubu si předehřejeme na 220 stupňů a pečeme cca 10-12 minut. Když je vytáhneme z trouby dáme na nich ještě na pár minut vlhkou utěrku, aby zůstali vláčné i na druhý den. Dobrou chuť.

rohliky-3
loading...

Kam dál?