Jednoduchý nepečený banánový dort: V první den je lahodný a krémový, ale další den je překvapivě ještě mnohem lepší


Jednoduché recepty, to je naše. Pokud uvažujete, že připravíte nějakou rychlou nepečenou dobrotu pro svou rodinu, máme pro vás skvělý tip. Tento nepečený banánový dort je takový fajnový, že se u nás doma zatím nenašel nikdo, komu by nechutnal. Mám pro vás ještě jeden tip: na druhý den je ještě lepší.

piskot dort1

 

 
Budete potřebovat:

1 balení dětských piškótiek

5 banánů

250 gramů mascarpone

2 hrnky mléka

1 salko

340 ml smetany na šlehání

1 vanilkový pudink

postup:

Nejdříve si připravíme nějakou formu, do které dort začneme vrstvit. Já si zvolím buď menší plech, případně klasickou kulatou formu.

piskot dort2

 

 
Na dno položíme první vrstvu piškotů. Na piškoty naskládáme na kolečka nakrájené banány.

piskot dort3
Ve větší misce si pomocí mixéru vyšleháme mascarpone s šálkem, které nemusíme předem vařit. Na konec přidáme vanilkový pudink a vymícháme hladký krém. Smetanu na šlehání také vylijeme do misky a vymícháme do tuha. Přilijeme mléko a můžeme přidat i vanilkovou esenci.

piskot dort4

 

 
K šlehačce přimícháme po částech krém se salka a navrstvíme ho na piškoty s banánem. Pokud chcete, můžete si udělat i dvě patra. Uděláme to tak, že na piškoty s banánem dáme jen polovinu krému, následně opět piškoty s banánem a na ně ještě druhou polovinu krému.

piskot dort5

 

 
Na vrch poklademe ještě piškoty, případně můžeme trochu poprášit kakaem, či grankem. Vložíme do lednice a necháme tuhnout alespoň hodinku, dvě. Naservírujeme a už si stačí jen popřát dobrou chuť!

piskot dort6