Jednoduchý návod jak zajistit, aby vztah fungoval


Máte problémy se svým vztahem, nebo jen chcete okořenit váš vztah? Vztahy vyžadují spoustu času a úsilí, ať už si s partnerem rozumíte, nebo máte ve vztahu nějaké potíže. Pokud jste ochotní na vašem vztahu pracovat, tyto snadné tipy vám pomohou dosáhnout maximální spokojenosti.

Postup jak zachránit vztah

Má váš vztah šanci

Zjistěte, zda váš vztah stojí za záchranu. Některé vztahy mají své „datum spotřeby“ – pokud se pokusíte je zachránit, jen si tím ublížíte. Neexistuje žádný snadný způsob, jak zjistit, zda je váš vztah ještě schopen pokračovat. Musíte vědět, zda jste našli toho pravého, nebo jen toho, s kým chodíte už několik let, takže s ním raději zůstanete.

Je to obou strané

Zde je několik věcí, podle kterých můžete poznat, že se váš vztah již chýlí k nevyhnutelnému konci:
Jeden z vás, nebo oba dva jste tomu druhému byli nevěrní – v takovém případě váš vztah pravděpodobně již nezachráníte.

Neustále vás přitahují jiní lidé, nebo sníte o tom, že chodíte s někým jiným. V takovém případě jste pravděpodobně ztratili zájem o svého aktuálního partnera.

Neduvěra

Podezíráte partnera z toho, že nechce, abyste se stali lepším člověkem. Pokud máte pocit, že ve vztahu nechcete růst a že se nechcete zdokonalovat, pravděpodobně už vám vztah nedává nic, co by vás nutilo na sobě pracovat.

Jste na sebe zvyklí

Pokud jste ve vašem vztahu dlouho a bojíte se být sami, protože máte pocit, že nemáte na lepšího partnera, znamená to, že trpíte úzkostí a váš vztah pro vás ve skutečnosti již mnoho neznamená.

Bojíte se ublížit tomuto druhému ?

Pokud odmítáte partnera opustit proto, že mu nechcete ublížit, ale sami již nejste spokojení, váš vztah již skončil. Čím déle budete čekat na to, až seberete odvahu k rozchodu, tím více svému partnerovi ublížíte. Tím, že ve vztahu setrváte, nedosáhnete vůbec ničeho pozitivního.

Rodina

Bojíte se svého partnera představit svým přátelům nebo své rodině, protože máte strach, že s nimi nebude vycházet. Skutečně chcete chodit s někým, koho nechcete představit svým blízkým? Pokud se váš partner pouze stydí, není to takový problém, ale pokud nedokáže vycházet s ostatními lidmi ve vašem životě, pravděpodobně pro sebe nejste stvořeni.

Vyčítáte si věci z minulosti ?

Dívejte se dopředu a nezůstávejte zaseknutí v minulosti. Pokud chcete, aby váš vztah skutečně fungoval, musíte se přestat zabývat partnerovou minulostí (a také svojí minulostí). Když budete myslet jen na to, zda váš partner stále myslí na svého bývalého partnera, nebo zda si váš bývalý partner našel někoho nového, nikdy nebudete schopni posílit váš aktuální vztah.

Minulost

Neptejte se partnera na příliš mnoho věcí z jeho minulosti a v žádném případě mu neprohledávejte osobní věci a nehledejte nic, co byste nechtěli najít. Kromě toho, že se kvůli tomu budete zbytečně trápit, byste zranili jeho důvěru, kdyby zjistil, že jste mu slídili v soukromí.

Co se týče vašich vlastních bývalých partnerů, nemusíte s nimi omezovat kontakt, pokud to nebude nezbytně nutné, ale měli byste se snažit s nimi komunikovat co nejméně, zejména pokud začínáte nový vztah s někým jiným.

Máte společné zájmy ?

Sdílejte spolu své vášně. Je důležité mít ve vztahu společné vášně, kromě lásky, kterou jeden k druhému chováte. Ze začátku vám láska může stačit k tomu, abyste spolu vydrželi, ale po nějaké době bude velmi důležité, abyste měli něco společného a mohli se společně věnovat různým činnostem, které vás budou oba bavit.

Měli byste mít společné koníčky, ať už to bude pečení dezertů, nebo oblíbený seriál, který nemá rád nikdo jiný, než vy dva.


Tvořte společně nějaký projekt. Můžete se rozhodnout, že se budete každý týden společně dívat na nějaký film, nebo že si založíte vlastní malý čtenářský klub. Budete díky tomu motivovat jeden druhého k tomu, abyste se učili nové věci a také si budete mít o čem povídat.

Udělejte si čas na zábavu. Ne vše, co budete dělat jako pár, musí být zajímavé nebo produktivní. Není nic špatného na tom zajít si jen tak na pivo, nebo si zahrát s kamarády kulečník.