Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Jedna z nejzáhadnějších věcí, která se děje při autonehodě, když někdo ztratí...

Jedna z nejzáhadnějších věcí, která se děje při autonehodě, když někdo ztratí život


Vážné dopravní nehody jsou vždy těžkými chvílemi pro zraněných, příbuzné, ale i záchranářů. Když však poslové první pomoci uvidí už z dálky vyzutí boty, vědí, že se blíží smrt. V drtivé většině případů jsou totiž oběti dopravních nehod bosé.

Dosud je to nevysvětlený jev. Při dopravních nehodách mají mrtví se železnou pravidelností vyzutí boty. Je jedno, zda se jedná o řidiče, spolujezdce nebo chodce, cyklisty či motorkáře. Na internetu jsou uvedeny desítky případů, kdy se boty tragicky zesnulých najdou i několik metrů od místa tragédie.

Záchranáři i soudní lékaři na místě smutných událostí tuto skutečnost potvrzují. V momentě, kdy se na místě objeví bota, vědí, že smrt opět úřadovala. A je jedno, zda se jedná o letní pantofle, baleríny nebo důkladně zašnúrované tenisky. Oběti o své obutí přicházejí v téměř všech případech.

Stará pověra říká, že mrtví se na svou poslední cestu vždy sundávají. Existuje však i nějaké racionální vysvětlení této záhady? Záchranáři i odborníci tvrdí, že boty sundávají při nehodě proto, že náraz sice zastaví auto, ale všechny věci se ještě kvůli své hmotnosti setrvačností posouvají dál. Proto setrvačná síla svou velikostí vyzuje i dobře uvázané boty. Souvislost s tím může mít i kontrakce lidských svalů po smrti.

 

 

autonehoda
loading...

Kam dál?