Úvod Nezařazené Je mi 45 let a toto je 9 rad, které věnuji všem,...

Je mi 45 let a toto je 9 rad, které věnuji všem, kterým je 35 a nejen jim…


Jak těžké je být mladým! Každý mladý člověk je často konfrontován různými výzvami na své životní pouti, dokud nabude nějaké zkušenosti.

Tyto rady budou užitečné pro každého, kdo právě začíná chápat složitost života.

Tento zajímavý experiment provedl spisovatele bloger Mark Manson. Na svém blogu se obrátil na čtenáře ve věku mezi 30 – 40, aby se sním podělili o své cenné poznatky. Po kombinaci všech odpovědí získal Mark impozantní vzorek kolektivní moudrosti.

rady-vek1

Starej se o své zdraví

Zdraví za peníze nekoupíš. Ochránit si ho můžeš jen jediným způsobem – začni pečovat o zdraví již dnes a to neprodleně. Pravidelně cvičit a zdravě se stravuj. Pamatuj si, že nemocný člověk nemůže být šťastný. Staří lidé litují, že se o své zdraví nestarali dříve, neměl tušení, že za takových 10 let bude jejich zdraví zničené.

Vše je pomíjivé, neztrácej na duchu, omezuj alkohol a nezdravé potraviny. Buď opatrný.

 

 

Přestaň se setkávat s lidmi, kteří si tě neváží

Přestaň se podceňovat. Pokud si tě člověk neváží a nechová se k tobě dobře, opustit ho. Dobré vztahy se budují těžko, ale stále se to dá. Možná se vedle tebe nachází osoba, při které se budeš cítit příjemně.

Zvykli jsme si trpět, nechat ostatní, aby nás uráželi, ale to je jen známka nezkušenosti. Moudrý se obklopuje pouze těmi, kteří mají stejnou cenu jako on. Zkus to a okamžitě se bude cítit lépe, protože je mnohem snadnější žít s tímto způsobem myšlení.

rady-vek2

Chovej se dobře ke svým blízkým

Mezi lety 30 – 40 se v lidském životě začnou dít skutečné katastrofy Rodiče umírají, jsou rozvody, děti churaví. Pokud ti je člověk drahý – pomoc mu v těžkých chvílích, a on ti to oplatí.

Musíš být schopen ocenit skutečných přátel a dobrých lidí, které si potkal na své životní pouti. Je skvělé, že existují a si s nimi spojený.

 

 

Soustřeď se na, v čem si dobrý

Nemůžeš získat vše najednou. Kariéra je velmi důležitá otázka, kde je třeba dělat výběr. Vol ve prospěch skutečnosti, co je pro tebe nejlepší.

Můžeš prospívat ve více profesích, ale přijde čas, kdy si budeš muset vybrat jednu, tu nejdůležitější a rozvíjet ji. Jedině tak dosáhne žádoucího úspěchu.

rady-vek3

Neboj se riskovat

Nést svůj kříž v tomto věku– to je zločin. Pokud existují věci, které ti nevyhovují, vyměň je. Nevydařilo se ti manželství? Začni nanovo. Zvolil sis nevhodnou kariéru?Vyber si takovou, kde využiješ své schopnosti.

Nikdy nepolevuj ve svém rozvíjení. O několik let budeš hrdý na změny, které dnes učiníš.

Uč se

Být lepší – to je to, o co by se měl každý člověk.Pouze rozvoj tvých nejlepších schopností, ti pomůže stát se  plnohodnotného člověkem. Uč se nové vci, vylepšuj stávající dovednosti. Nikdy se nezastavuj. To se rovná smrti.

 

 

Přestaň kontrolovat život

Bohužel, tak jak sis mohl vyzkoušet, všechno nejde tak jak by sis přál. Člověk nikdy neví, co se bude dít v budoucnu, situace se stále mění a nemůžeš předpokládat, co se bude dít dál.

Je v tom i pozitivní věc – žít mnohem zajímavěji. Nebudeš schopen udržet vše pod kontrolou, uvolni se, aby si nepropadl panice, když se život stane nezvladatelným.

rady-vek4

Budovat rodinné vztahy

Je pravda, že rodina je to podstatné. Věnuj svůj čas a emoce do rozvoje rodiny. Pochopíš to, když ti zemřou rodiče, když ti život připraví nepříjemné překvapení. Podpora blízkých je k nezaplacení, věz, že tohle ti nic nenahradí. Vytvoř silnou rodinu – za to stojí ztrácet čas.

Respektuj se

Přestaň sebe mučit za drobná selhání. Buď trpělivý se sebou, také se nauč odpustit druhým. Každý den si udělej nějakou radost pro sebe. Jen tak si užiješ život. To je zdravý egoismus a je ho potřeba pro každého. Život je příliš krátký na to, abychom se neměli rádi.
Potěš své blízké a poděl se s nimi o tyto chytré rady.

Věk – to je pouze číslo, důležité, být dobrým člověkem, bez ohledu na tvůj věk.
loading...

Kam dál?