Úvod ZDRAVÍ Rady Jazyk je zrcadlo celého našeho těla. Zjistěte vše o svých problémech na...

Jazyk je zrcadlo celého našeho těla. Zjistěte vše o svých problémech na základě barvy svého jazyka


Jazyk je jedinečná část těla, která je pro každého z nás velmi důležitá. S jeho pomocí dokážeme komunikovat, jíst, udržovat zdraví ústní dutiny a může nám dokonce napovědět o stavu celého našeho organismu.

Při pohledu na jazyk vám i zkušený lékař řekne co-to o životním prostředí, ve kterém žijete, o vaší stravě a životním stylu. V případě, že máte po ruce zrcadlo, můžete jej použít a zjistit více o svém zdraví.

zdravý jazyk

jazyky1

 

 
Barva zdravého jazyka, a tedy i zdravého člověka, je vždy jednotně růžová. Je přirozeně vlhký, nemá na sobě žádný povlak, skvrny, rýhy a bolavá místa. To znamená, že i váš žaludek a trávicí systém jsou zdravé a fungují v pořádku tak, jak mají.

barevný povlak

bílý jazyk

jazyky2

Takový jazyk, a tedy taková barva naznačuje problémy s játry nebo s gastrointestinálním traktem. Stanovení přesné diagnózy jen podle barvy jazyka je nemožné, protože se může jednat o sníženou kyselost organismu nebo dokonce io žaludeční vřed. Lepší uděláte, když se poradíte se svým lékařem.

Silná vrstva bílého povlaku

jazyky3

 

 

 
Pokud je váš jazyk pokryt silnou vrstvou bílého povlaku, není to velmi dobré znamení. Některé systémy v těle si již nemusí plnit své fyziologické funkce a také to může znamenat přítomnost virové infekce.

žlutý jazyk

jazyky4

Tento typ zubního povlaku naznačuje problémy s játry, případně se žlučníkem. Také může být příznakem špatného trávení potravy v těle.

Nerovnoměrně zbarvený jazyk s výraznými rýhami

jazyky5

 

 
Toto je znak onemocnění zažívacího ústrojí. V případě, že jsou rýhy velmi hluboké a vypadají téměř jako trhliny, je to důkaz toho, že hladina cukru v krvi je velmi vysoká. Přesnou diagnózu vám ale určí lékař.

Barva jazyce

bledý jazyk

jazyky6

 

 
Jazyk, který má bledou nebo světlou barvu, je s největší pravděpodobností příznakem problémů s trávicím ústrojím. Taková barva je často doprovázena i jinými příznaky, jako je například řídká stolice, studené ruce a nohy, únava, či nadýmání.

Velmi světlý a suchý jazyk může také signalizovat nedostatek krve v těle, který je obvykle doprovázen pocitem úzkosti, závratěmi, poruchami paměti, nespavostí, anémií a popraskanými rty.

červený jazyk

jazyky7

Jasně červená barva jazyce poukazuje na přítomnost infekce v těle. Červené tečky na jazyku mohou signalizovat zvýšenou teplotu nebo dokonce zánět krve. U dětí je to jasný projev snížené imunity. Tmavočervená barva je znamením toho, že můžete mít problémy s ledvinami nebo je znakem intoxikace.

Jazyk s červenou špičkou

jazyky8

 

 

 
Špička jazyka je také známá díky tomu, že odráží stav našeho srdce. Vzhledem k této skutečnosti, červená špička jazyce bez známek nějakého onemocnění znamená, že máme jakýsi zmatek v citové oblasti. Jedná se spíše tedy o psychické problémy.

Jazyk červený kolem okrajů

jazyky9

Takové zabarvení indikuje nadměrnou konzumaci pálivých jídel nebo dokonce i příliš tučných jídel, stejně jako alkoholu. Co se orientální medicíny týká, podle ní takové zbarvení indikuje dlouhodobý hněv nebo závist.

fialový jazyk

Nejčastěji je takové zabarvení jazyka způsobené nedostatkem vitamínu B. Fialový jazyk mají často ženy, které mají složitý menstruační cyklus, případně se objevuje iu lidí trpících chronickou bolestí.

jazyky10

 

 
cyanóza jazyka

… Nebo jinak nazýván cyanotický jazyk je signálem toho, že máte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Tkáně v jazyce totiž nemají dostatečné množství kyslíku. Může to být i znamení onemocnění srdce, postižených cév, srdeční dysfunkce nebo problémů s dýchacími cestami.

žlutý jazyk

jazyky11

V případě, že je jazyk žluté barvy po dlouhou dobu, je to znak onemocnění jater nebo žlučníku. Pokud se nažloutlá barva nachází zejména na přední části jazyka, může se jednat o známku hepatitidy.

zelený jazyk

jazyky12

Tmavozelený nebo nazelenalý jazyk může indikovat otravu jídlem nebo alkoholem.

V čínské medicíně se říká, že jazyk odráží zejména stav srdce. takže sledování jeho stavu je opravdu nutností pro každého z nás. Pokud spatříte nějakou odchylku, pokud se necítíte dobře, nebo jen máte nějaké podezření, pro jistotu vyhledejte lékařskou odbornou pomoc. Podělte se o tento článek se svými přítelkyněmi. Můžete jim pomoci a dokonce i zachránit život.

 
loading...

Kam dál?