Jaký byste měli mít krevní tlak podle vašeho věku? My vám to řekneme


Měli bychom mít svůj krevní tlak pod kontrolu. Když jsme starší tak mnohem více. Pokud ne, tak to bude pro nás škodlivé. Vysoký krevní tlak je definitivní zdravotní riziko. Proč? Poškodí vám tepny v srdci, ledvinách po celém těle, což vede k srdečnímu infarktu, mrtvici a ke spoustu dalším zdravotním problémů. To je důvod, proč lékaři doporučují vysoký krevní tlak snížit. Musíme však pamatovat.
Co je správné pro regulaci krevního tlaku pro 50-tnika nemusí fungovat pro 80-ročních.

Jak se vysoký krevní tlak diagnostikuje?
Odborníci se vám budou snažit zmapovat obraz vašeho krevního tlaku v průběhu vašeho věku. Od 20-ti let vám lékaři doporučují vyšetřit si krevní tlak pravidelně jednou za 2 roky.

Váš krevní tlak stoupá a každým tepem srdce a klesá, když je vaše srdce uvoľnené.Môže se měnit z minuty na minutu, ovlivňuje ho držení těla, cvičení, stres nebo spánek. Mělo by to vést ke správné hladině a to ke 120/80. Pokud je váš krevní tlak vyšší než je běžná hodnota, měli byste si ho pravidelně každý týden měřit. Pokud máte naměřené hodnoty vyšší než 140/90, tak byste měli jít k lékaři a zjistit si léčebný program.
Tento program zahrnuje změnu životního stylu a léky na předpis. Sledujte si ho, je-li vyšší než je maximální hranice na obrázku a je stále nad touto úrovní, okamžitě si vyžádejte lékařskou léčbu. I když se cítíte zdravý, musíte si zachovat své zdraví, tím si pomůžete pokud budete dělat pravidelné zdravé změny svého životního stylu.


krevnitlak2