Úvod ZDRAVÍ Rady Jakmile si koupíte meloun, který má v sobě praskliny, nikdy ho nejezte!...

Jakmile si koupíte meloun, který má v sobě praskliny, nikdy ho nejezte! ZDE je důvod proč!


Vedle příjemné vůně, barvy a osvěžující chuti mají melouny řadu výhod pro Vaše celkové zdraví. Toto jedinečné ovoce může ochránit Váš kardiovaskulární systém a je také silným diuretikem, které pomáhá zabránit zadržování vody ve Vašem těle. Pomáhá také zlepšit Vaše sexuální zdraví a má podobný účinek jako Viagra.

Meloun je bohatý na vitamíny A a C, stejně jako minerály, jako je draslík, fosfor, hořčík a vápník. Přestože je zdraví prospěšný, ne každý meloun je stejný. Například byste nikdy neměli jíst melouny, které mají uvnitř dužiny praskliny, které předznamenávají, že ovoce bylo ošetřeno chemikáliemi.

Trhliny v dužině se objevují v důsledku přítomnosti chemické látky, která se nazývá forchlorfenuron, chemický prášek, který se používá k urychlení růstu plodů. Nicméně, pokud se tato látka dostane do Vašeho těla, může způsobit rakovinu a neurologické poškození, a negativně tak ovlivnit Vaše celkové zdraví. To je důvod, proč byste se měli vždy vyvarovat konzumaci melounu, u něhož vidíte praskliny. Ačkoli forchlorfenuron je zakázán v mnoha zemích, jeho použití je povoleno např. v Číně, která produkuje velké množství vodních melounů. Proto doporučujeme vždy nakupovat organické ovoce a věnovat pozornost jeho stavu.


Jaké jsou zdravotní přínosy vodního melounu pro Vaše tělo?

Pro Vaše srdce!

Podle studií pomáhá meloun bojovat s akumulací plaku v tepnách, který může způsobit infarkt. Ovoce obsahuje sloučeninu známou jako citrulin, která se v těle mění na arginin, který dokáže udržet tepny v čistotě, a regulova tak průtok Vaší krve.

Při ztrátě hmotnosti!

Meloun má nízký obsah tuku a kalorií, ale obsahuje mnoho základních živin, fytonutrienty a antioxidanty. Zahrnout ovoce jako občerstvení do Vaší stravy Vám může skvěle pomoci v hubnutí. Melou je proto skvělou volbou! Stačí ho jen rozřezat na menší kostky, které si umístěte do ledničky a dejte si je, kdykoliv cítíte hlad.

Pro Váš zrak!

Meloun obsahuje mnoho beta karotenu, který se v těle mění na vitamín A, jež chrání oči před poškozením. Vitamín A stimuluje tvorbu pigmentů v sítnici a chrání před makulární degenerací spojenou s věkem a noční slepotou. Plody obsahují také vitamín C, který pomáhá posílit imunitní systém.
loading...

Kam dál?