Úvod DOMÁCNOST Jaká je nejvhodnější barva do interiéru podle vašeho znamení zvěrokruhu? Zjistěte, která...

Jaká je nejvhodnější barva do interiéru podle vašeho znamení zvěrokruhu? Zjistěte, která je vám nejbližší


Nikdy jsem neměla ráda zelené stěny. Vzpomínám si, jak nepohodlně jsem se cítila ve třídě, kde jsme mívali kdysi chemii. Ten „toxický“ odstín mě vždycky tak trochu znervózňoval a po 15 minutách jsem se už vůbec nedokázala soustředit, protože jsem se prostě cítila nepříjemně. Barvy dokážou hodně.

Mnoho s nimi můžete pokazit, ale prostor dokážete také oživit. Lidé i nálady se mění, ale znamení zvěrokruhu se nemění.

Budete možná překvapeni, ale i barva vašich stěn ovlivňuje vaši náladu, zdraví a dokonce i to, jak okolní svět vnímáte. Proto byste k volbě barev měli přistupovat zodpovědně. My jsme pro vás vybrali barvy vhodné pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Trefili jsme se do vašeho vkusu?

Beran – odstíny růžové

nabytek-zverokruh1

 

 
Mnoho lidí si myslí, že růžová barva patří do dětského pokoje. Tato barva je však opravdu jedinečná. Stačí zvolit ten správný odstín a jas. Pro dynamického člověka narozeného ve znamení Beran je tato barva jakousi záchranou, a to zejména tehdy, když je v teplých odstínech. Potěšit se také může odstínem žluté a oranžové.

Býk – černá

nabytek-zverokruh2

Neříkám, že byste si měli dát do bytu černé stěny. Býk je však tvrdohlavý a má jasný postoj k životu. Bránit se bude až dokonce, a to zuby i nehty. Černé prvky v interiéru jsou pro Býka ideální volbou a pomáhají mu vyrovnávat nálady. Nemusí se jednat však čistě jen o černou. I kombinace tmavě hnědé a béžové může být velmi okouzlující.

Blíženci – žlutá

nabytek-zverokruh3

 

 

 
Pro Blížence je barva stěn v jeho domově velmi důležitá. Je pro ně dokonce i zdrojem inspirace. Ideální jsou teplé a syté barvy, díky kterým jsou Blíženci aktivní a energičtí. Sluníčkově žlutá ve spojení s travičkově zelenou je ideální kombinace. V takovém domově se Blíženci budou vždy cítit dobře.

Rak – světlemodrá

nabytek-zverokruh4

Lidé narození ve znamení Raka jsou někdy pověstní svou leností. Kde jinde by lenošili jako v příjemném prostředí, kde se budou cítit jako na obláčku? Světlemodrá barva je velmi uklidňující a také se dobře kombinuje s šedou, žlutou a fialovou. To je přesně to, co duše Raka potřebuje.

Lev – fialová

nabytek-zverokruh5

 

 
Lev dokáže inspirovat kohokoli a velmi snadno vás nakazí svou lásku k životu a dobrou náladou. Odstíny fialové vytvářejí doma úžasnou atmosféru, a to Lev nutně potřebuje.

Panna – světle

nabytek-zverokruh7

Krémová, smetanová, béžová. Všechny tyto odstíny jsou pro Panny jako stvořené. V takových místnostech se cítí bezpečně a mohou se schovat do svého vlastního světa, který je mimochodem velmi kultivovaný. Tyto barvy ve spojení s hnědou jsou ideální kombinací, která vyzařuje energii, pořádek a sílu.

Váhy – zelená

nabytek-zverokruh7

 

 
Zelená je barva harmonie, a to je přesně to, co všechny Váhy hledají. Odstíny této barvy jsou vždy šťavnatým osvěžením, a pokud je ještě dobře zkombinujete s nábytkem, máte vyhráno.

Štír – červená

nabytek-zverokruh8

Štír je člověk s rozvinutou intuicí, je to člověk smyslný a vášnivý. Možná to bude znít zvláštně, protože mnoho lidí považuje červenou barvu za agresivní, ale správně zvolené odstíny červené a fialové Štírem prostě vyhovují. I oranžová či černá dokáží vytvořit příznivé prostředí pro toto pěkné znamení.

Střelec – čokoládověhnědá

nabytek-zverokruh9

 

 
Odstíny této barvy nenechají Střelce lhostejným. Přispívají k jeho filozofické náladě, ve které ho často můžete najít. I neklidní snílci si však přijdou na své, pokud si do místnosti, ve které nejvíce tráví čas, zvolí kombinaci hnědé, modré a zelené.

Kozoroh – šedá

nabytek-zverokruh10

Neutrální barvy pomáhají Kozorohem v tom, aby se staly silnější osobností, aby byly disciplinovaní a organizování. Zkuste ji zkombinovat například s modrou. Kozorozi mají rádi pocit dobře vykonané práce, a proto by měli věnovat zvýšenou pozornost zařizování interiéru, kde tráví nejvíce času.

Vodnář – oranžová

nabytek-zverokruh11

 

 
Citrusové barvy podtrhují originalitu, kterou Vodnář srší a tyto barvy prospívají i jeho dobré náladě. Oranžová například stimuluje píle a pomáhá zbavit se stresu. To je skvělé, ale ne?

Ryby – modrá

nabytek-zverokruh12

Ryby jsou na modrou citliví, ale v tom dobrém slova smyslu. Modrá jim pomůže, aby byly harmonické a inspirované. Je to barva vody a prostoru. Tato křehká povaha si doslova vyžaduje mít kolem sebe krásu.

 
loading...

Kam dál?