Jak zmírnit napětí v zádech, křížích a hlavě? TUTO TECHNIKU mě naučil ZNÁMÝ TERAPEUT A FUNGUJE! NAUČTE SE JI I VY Z POHODLÍ DOMOVA


Chcete-li kvalitní masáž celého těla, nemusíte jít nutně k profesionálovi. Je jen třeba, abyste se naučili základní techniky, které umožňují promasírovat tělo a nepoškodit zdraví. Tato masáž bude trvat přibližně 30-40 minut.

Během toho věnujte velkou pozornost problémovým oblastem a dopřejte jim více času na masírování. Masáž provádějte v pořadí, která je uvedena ve článku, protože jen tehdy vám přinese maximální užitek.

Technika masáže v domácích podmínkách

Chodidla a lýtka
Začněte s relaxační kúrou nohou: palci na rukou si jemně promasírujte tuto oblast. Pohyby by měly být trochu krouživý, ale bez jakéhokoli fanatismu, jinak si můžete ublížiť. Pozornost věnujte i vašim prstům a zlehka si každý jeden povytáhněte. Tento postup pomůže zmírnit napětí. Lýtka masírujte, jak je uvedeno na obrázku a procházejte až ke stehnům – důkladně roztírejte kůži.

masaz zada1

 

 
Kříže
Tato oblast je dostatečně velká, proto začněte v oblasti hýždí. Pomocí hladicích pohybů a tlačením si masírujte kříže intenzivními způsobem. Důkladně rozmasírujte svaly páteře s kloubami na rukou a ukončete to vytřásáním a hlazením.

masaz zada2

lopatky
K masáži lopatek je třeba projít až po celkové masáži páteřních svalů. Začněte třením kůže čtyřmi polštářky prstů. Masírujte si měkké tkáně a vyhýbejte se oblasti kloubů. Zaměřte se i na prohlubeň mezi klíční kostí a lopatkou.

masaz zada3

 

 
Krk a ramena
Tento trik pomůže zmírnit napětí v ramenních kloubů. Zeptejte se svého partnera, aby rozevřel pěst a několik krát za sebou vám mačkal zadní část krku, a procházel kolem ramen a zároveň s palcem se boří do těla. Tento pohyb ať udělá na levé a pravé části krku.

masaz zada4

Hlava

Roztáhněte si prsty doširoka a palce dejte na čelo svého partnera. Ostatními prsty provádějte masážní pohyb na povrchu hlavy. Pak polštářky prstů poklepkávejte a masáž hlavy završte hlazením.

masaz zada5

Věnujte milovanému člověku nezapomenutelný zážitek a udělejte mu relaxační masáž. Tento postup odstraní napětí, ztuhlost a postupně člověka rozveselí i po náročném dni.