Úvod ZDRAVÍ Cvičení Jak zhubnout za 5 dní 10 kg? Máme pro vás jednoduchý a...

Jak zhubnout za 5 dní 10 kg? Máme pro vás jednoduchý a zdravý návod!


Rychlé hubnutí je pro spoustu lidí velmi náročné, protože se musí v krátkém čase přizpůsobit poměrně drastickým změnám svého životního stylu.

Na příštích 10-14 dní si naplánujte jednotlivé změny svého životního stylu.

  • Pokud je to možné, zasvěťte těmto změnám alespoň několik měsíců. Krátkodobé cíle mohou být pro shazování hmotnosti nebezpečné, protože bude velmi těžké udržet získané výsledky i v budoucnu. Není prostě možné jen tak změnit cvičební a stravovací návyky na deset dní a pak se vrátit ke svým starým způsobům.

 

 

 
Pokud máte nějaké zdravotní potíže, navštivte lékaře. Rychlé hubnutí znamená významný závazek z hlediska vašeho zdraví, protože byste si mohli snadno přivodit nějaké onemocnění, podvýživu nebo únavu.

5kg7dni8

Začněte brát vitaminové komplexy. Podpoříte tím svou výživu. Pokračujte v jejich polykání i po uplynutí desetidenního časového úseku.

5kg7dni5

 

 
Najděte si na příštích deset dní nějakého parťáka. Zkuste ke stejným změnám přesvědčit kamaráda, kolegu, manžela/manželku nebo jiného člena rodiny.

5kg7dni4

Všímejte si nutričního obsahu jednotlivých potravin. Spočítejte si kalorie vašeho běžného denního příjmu, včetně nápojů a svačin. Všechno dohromady sečtěte a zjistěte, co všechno vlastně jíte.

Vaším cílem je omezit denní kalorický příjem o 500 kalorií nebo 25% na příštích deset dní.

K snídani snězte alespoň 300 kalorií. Vaše jídla by měly být podobně velká. Předejdete tím návalům hladu a únavy. Během dne potom snězte několik svačin o hodnotě 100-200 kalorií.

5kg7dni2

 

 
Úplně vynechte kalorické nápoje. Nepijte alkohol, džusy, mléko nebo limonády. Pijte vodu, čaj nebo menší množství kávy.

5kg7dni1

Snažte se sníst méně kalorií než spálíte. Asi jste už někdy slyšeli různá hesla typu „vyrýsované břicho se dělá v kuchyni“, která jsou založená na faktu, že největší část hubnutí je závislá na zdravém stravování.

5kg7dni9

  • Odborníci často tvrdí, že shazování hmotnosti je z 90% ve stravě a z 10% v cvičení, protože lidé mají tendenci jíst mnohem více, než cvičením potom spálí. Cvičením si udržíte svou váhu a obecné zdraví, ale hlavně strava by mělo být to, na co se zaměříte během následujících deseti dnů.

 

 
Ke každému jídlu jezte zeleninu. Zaplňte s ní alespoň polovinu talíře. Ovoce a zelenina by měly tvořit hlavní část vaší stravy. Jezte, pokud možno, co nejvíce listové zeleniny, která je velmi bohatá na živiny.

5kg7dni3

Zbytek stravy rozdělte na libové proteiny a celozrnné produkty.Celozrnné výrobky byste měli konzumovat jen omezeně, ale rozhodně je nevyřazujte úplně.

 

  • Trenéři zaznamenali, že po zhubnutí ketogenní a nízkosacharidovou dietou opět přiberete.
loading...

Kam dál?