Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Jak vypadá muž, který se více než 65 let nemyl?

Jak vypadá muž, který se více než 65 let nemyl?


Tohle je až trochu odporné, ale vcelku zajímavé. Ať už upřednostňujete vanu či sprchu, jedno je jisté, určitě dodržujete hygienu a pravidelně se myjete. Představte si ale, že existuje muž, který koupel nezažil celých 67 let! Řeč, je pětaosmdesátiletém Íráčanovi Amou Hajim, který se od společnosti odtrhl již před 67 lety, kdy v mládí prožil těžkou emotivní událost. Věří, že kdyby se umyl, přineslo by mu to pouze nemoci. Žije odloučeně od lidí ve vesnici Dejgah v jižní íránské provincii Fars. Nesnáší kontakt s vodou. Ba pouhý návrh koupele ho rozzuří. Za to dobu, co nezažil koupel, se takřka proměnil v samotnou zem, klidně byste si ho mohli splést s kamenem. A to doslova.

Opovrhuje i potravinami a čistou vodou

Není to pouze koupání, čím Haji opovrhuje. Jeho odpor k čerstvým potravinám a čisté pitné vodě je takřka porovnatelný. Místo toho si dá radši shnilé maso dikobraza. Pro zdravotní důvody vypije 5 litrů vody denně, ale pouze z velké rezavé plechovky oleje. Namísto tabáku si svou dýmku plní zvířecími výkaly. A když se chce ostříhat, prostě vlasy zapálí. V případě zimy použije starou válečnou helmu.

Jeho domovem je Země

Asi vás ani nepřekvapí, že Haji nemá žádný dům, jeho domovem je Země. Spí v díře v zemi, podobné hrobu, která ho drží v kontaktu s přírodou. Občas spí v chatrči, jenž mu místní obyvatelé ze soucitu postavili. Hajiho životní rozhodnutí jsou velmi neobvyklá. Místní obyvatelé říkají, že v mládí utrpěl velké emocionální napětí, po kterém se odtrhl od civilizace, ale zdá se, že je tak šťastnější. Co na tento zvláštní způsob života říkáte? Podívejte se na jeho život níže do naší fotogalerie.POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE ➔

1
2loading...

Kam dál?