Jak vybrattu správnou autodráhu


Pro děti je vždy vhodné vybírat hračky, které je neomrzí. Z tohoto hlediska jsou jednou z nejpopulárnějších variant právě autodráhy. Jelikož se nejedná o zrovna levnou hračku, ale o větší investici, tak je zapotřebí, aby autodráhy splňovaly důležitá kritéria. Ještě než se pustíte do výběru autodráhy, tak si přečtěte, na co je třeba si dát pozor. Podle čeho vybrat tu správnou autodráhu?

Postup

Výrobce autodráhy

Základním pravidlem je nenakupovat autodráhy z tržnic a supermarketů. Jedná se o zařízení velmi snadno náchylné k poškození, z toho důvodu je zapotřebí kupovat autodráhu od výrobce, který dokáže zajistit kompletní servis.

Velikost autodráhy

Autodráhy mají různé rozměry a podle nich je třeba se řídit. Jestliže vybíráte autodráhu do dětského pokoje, tak si pokoj přeměřte, abyste získali přehled o tom, kolik místa zabere autodráha.

Autodráha odpovídající věku dítěte

Věk dítěte je jedním ze směrodatných kritérií, kterých se musíte při výběru nové autodráhy řídit. Čím je dítě mladší, tím menší musí autodráha být. Malé dítě velkou autodráhu neocení, jelikož ji nebude schopné celou vnímat, mnohem větší radost udělá menší autodráha.

Typ autodráhy

Na trhu jsou digitální a analogové autodráhy. Vždy vybírejte digitální, ty nabízejí možnost jízdy většího množství aut na dráze, přejíždění mezi dráhami a různé další vlastnosti. Analogové autodráhy jsou levnější, ale nabízejí možnost pouze jednoho autíčka na jedné dráze a tak rychle ztratí dítě o autodráhu zájem, protože ho bude nudit.

Měřítko autodráhy

Autodráhy jsou dostupné v různém měřítku. Podle měřítka se orientuje i velikost autíček. Nejideálnější variantou je měřítko 1:32, které je nejpopulárnější z hlediska vlastností i velikosti.

Autodráhy a díly a další příslušenství

Autodráhy lze obvykle přestavovat podle své fantazie. Vybírejte je i podle toho, aby se k nim daly dokoupit různé doplňky a příslušenství. Dokonce i doplňky od jiných výrobců mohou být kompatibilní s vaší autodráhou.