Jak vybrat správný zahradní traktor


Zahradní traktory jsou nejlepší variantou pro sečení trávy, vybírat byste si je měli v případě, když vám běžná sekačka na velkou plochu pozemku nestačí. Stroje se velmi liší ve svém provedení cenových kategorií. Vybíráme je podle potřeb, na které je uplatníme, abychom vybrali ten opravdu správný. Jak tedy vybereme správný traktor pro naše potřeby?

Postup

1.

U zahradních traktorů je jedno z hlavních kritérií rozloha sečené plochy a její členitost. Pokud chcete kosit velkou plochu, tak je vhodné vybrat traktor s větší plochou záběru. Pokud ovšem budete kosit trávu v sadu nebo na členité zahradě, tak jsou velké traktory nevyužitelné.

2.

Vybírat je třeba i podle způsobů sečení a sběru trávy. Je tedy důležité zjistit, jak velký může být sběrný koš na trávu, případně jestli lze s traktorem sbírat listí nebo mulčovat. Traktory s možností mulčování jsou dražší, ale efekt je lepší, jelikož se sečená tráva rovnou pohnojí.

3.

Pokud máte kopcovitý nebo velmi členitý terén, tak si vyberte jedině dvouválcový zahradní traktor, aby si dokázal s náročnějším terénem hravě poradit. Ostatní typy jsou konstruované především na rovné plochy.

4.

Důležitý je i výběr podle převodovky. Vybírat byste vždy měli zahradní traktor s hydrostatem, který funguje jako automatická převodovka. Rychlost traktoru si regulujete sešlapováním pedálů. Levnější a méně kvalitní modely traktorů mají transmatickou převodovku, u které zcela chybí spojka. Jedná se o model nejméně náročný na údržbu.

5.

V neposlední řadě by bylo vhodné nezapomínat na to, aby se sekačka vybírala přímo od prodejce. Je to z důvodů servisu. Pokud sekáte často, tak je vhodné, abyste měli servis neustále k dispozici.

6.

Výběr příslušenství je vhodné také zahrnout do výběru. K zahradnímu traktoru by mělo být možné připojit drobný vozík, odhrnovač na sníh, sběrač trávy a další příslušenství.