Jak vybrat auto z bazaru a nespálit se


Ať už si chcete pořídit jakékoli auto, je dobré zvážit všechny nabízené možnosti. Nejvýhodnější nabídka aut zdaleka nemusí pro vás znamenat nejlepší úsporu. V tomto článku vám poradíme, jak postupovat při nákupu ojetého vozu, na co si dávat pozor a zběžně upozorníme i na to, které nejčastější chyby při výběru auta v bazaru lidé dělají. Ohlídejte si dokonale nákup a prodej aut.

Postup

Typ vozidla

Ze všeho nejdříve bychom si měli ujasnit, jaký vůz vlastně chceme. Vše si můžeme ujasnit až ve vybraném autobazaru, proto je důležité zvolit takový, kde se vám budou věnovat vyškolení odborníci. V ideálním případě nám prodejce nabídne nezávaznou schůzku nebo konzultaci po telefonu.

Technický stav a původ vozu

Poté co se zaměříte na určité vozidlo, je nutné, zkontrolovat jeho původ a technický stav. Pracovníci autobazaru by nám měli s ochotou zajistit všechna důležitá ověření. Navštívíme-li kvalitního a prověřeného prodejce, nemusíme se obávat ani nechvalně známých podvodů se stavem najetých kilometrů. Velkou výhodou například u největšího autobazaru v ČR AAA Auto je možnost prověření vozidla mechanikem.

Interiéry

Abychom se ve svém budoucím voze cítili pohodlně, musíme dbát na jeho správnou vnitřní výbavu. Sedadla musejí být pohodlná a v dobrém stavu, neboť pozdější investice do polstrování a koberců by se nám mohla nepříjemně prodražit.

Testovací jízda

Nákup a prodej aut je tak trošičku malá věda. Platí zde pravidlo: důvěřuj, ale prověřuj. Prodejci nabízejí potencionálním zákazníkům testovací jízdy. Tuto možnost bychom měli rozhodně využít, protože jedině tak poznáme opravdové jízdní vlastnosti vozidla. Důkladná zkouška vozu zabere hodně času, ale rozhodně se vyplatí.

Záruka

Důležitým atributem při výběru ojetiny jsou délka a podmínky záruky. Potřebné informace si musíme zjistit již před nákupem vozu, abychom zabránili nepříjemnostem v případě špatného výběru. Kvalitní bazar umožní svým klientům výměnu koupeného vozu za jiný i bez udání důvodů.