Jak udělat doma přírodní velikonoční věnec


Velikonoce se blíží, a jestliže teprve přemýšlíte, jakou výzdobu letos zvolíte, máme pro Vás jeden tip. V následujícím článku najdete návod, jak vyrobit přírodní velikonoční věnec. Proč používat umělé materiály, když Velikonoce oslavují probuzení přírody ze zimního spánku?

Budeme potřebovat

  • Březové nebo vrbové proutí
  • Vázací drát, lýko, stuha ve velikonoční barvě (např. žlutá, zelená či červená)
  • Kousek mechu
  • Vrbové kočičky
  • Prázdné šnečí ulity, jehnědy a další přírodniny
  • Figurky zvířátek (např. králík, jehně, ptáček, kuřátko, apod.)
  • Lepidlo či tavná pistole

Postup

1

Vrbové proutí před zpracováním namočíme na několik hodin do vody, aby se s ním dalo lépe pracovat. Březové proutí se skvěle tvaruje i bez namáčení. Větvičky si nejprve srovnáme a na vrchní části větve je svážeme pomocí lýka nebo jiného vhodného materiálu.

2

Vrchní část větviček přehneme přes spodní část a vytvoříme tak věnec připomínající tvarem velikonoční vejce. Obě části k sobě svážeme pomocí drátu, který posléze překryjeme mašlí z textilní stuhy (vhodná je např. jutová nebo taftová, která se dá sehnat i ve velikonočních vzorech).

3

Věnec můžeme ozdobit kočičkami nebo jinými větvičkami. Pokud seženeme pružné a dlouhé větvičky, můžeme je rovnou přidat k proutí a svázat je spolu s ním do věnce. Celý věnec poté obvážeme lýkem. Přebytečné větvičky a horní konce můžeme zastřihnout.

4

Posléze na spodní část vytvořeného „vajíčka“ přilepíme nebo lýkem přivážeme kousek mechu a dozdobíme jej figurkou a šnečí ulitou. K mechu je přilepíme pomocí lepidla nebo tavné pistole. Skvěle budou vypadat i vyfouknutá křepelčí vajíčka, peříčka a čerstvé květy.

5

Další možností je ozdobit věnec po celém obvodu větvičkami buxusu a dalšími dekoracemi.