Jak ubližujeme svým dětem. Nejčastější chyby


Kterýsi psycholog řekl: „Při každé příležitosti berte své dítě za ruku! Neuplyne mnoho času a přestane k vám natahovat svou maličkou dlaň! “

Všechno, co děláme v životě našich dětí, se stokrát vrátí. Pokud dítě vyrůstá v atmosféře důvěry, naučí se také důvěřovat jiným. Pokud je dítě milováno a cítí podporu, stává se samo citlivým a ohleduplným.

Existují těžké chyby, kterých se dospělí dopouštějí v hněvu nebo z lhostejnosti, a přitom nechápou, v co se to může změnit v malé dětské dušičce …

Těžko ubližujeme svým dětem, když:

deti-rady1

1. je nechápeme!

Když mi bylo 13, zamilovala jsem se. Patrik se výborně učil, byl samolibý a ješitný. Ale mě se zdálo, že je to ideál. Nicméně ideál si mě vůbec nevšímal a já jsem plakala. Maminka ve snaze mě utěšit řekla něco hrozného: „Ale no tak! Vždyť je to hloupost! Za rok to bude pryč! „Já jsem ale vůbec nechtěla, aby mě moje zamilovanost odešla. Proč rodiče musí vědět všechno předem místo nás?

2. je nepodporujeme!

Když byl Petr malý, přiběhl jednou ze školy v slzách: „Mami, učitel mi řekl, že můj hlas zní, jako když vítr skučí v komíně!“ „Ale synku, na nikoho nedej! Zpíváš jako ten nejkrásnější slavík na světě! Vím to zcela jistě!“ Hrůza pomyslet, že by svět nikdy neslyšel tento velký tenor, nebýt jeho moudré matky. Stále svým dětem říkejte: „To zvládneš! S tím si poradíš!“ Dává jim to křídla.

3. je porovnáváme s jinými dětmi

deti-rady2

 

Pokračování na další straně