Jak trávit v kuchyni dvakrát méně času (a nestát se strhanou ženou v domácnosti)?


Děti pobíhají kolem, manžel má hlad, vy nevíte, kam dříve skočit. Práce v kuchyni mohou zabrat velkou část vašeho dne, přitom spoustu z toho času si můžete ušetřit. Líbí se vám myšlenka, že místo zběsilého pobíhání s hadrem a kolem plotny si můžete dopřát chvíli s vaší rodinou, nebo si zajít na kafe s kamarádkou? Řekneme vám jak na to!

Skřínky, se kterými neuděláte ani o krok navíc

Mějte vše po ruce. Díky praktickým potravinovým skříňkám můžete skladovat veškeré potraviny tak, že je při vaření budete mít vždy po ruce. Odpadne vám neustálé přecházení pro každou ingredienci mezi spíží a kuchyňskou linkou, na které jídlo připravujete. Tyto skříňky jsou vysoké a umisťují se podél zdí tak, aby zabraly co nejméně místa a přitom poskytovaly co nejvíce prostoru.

Uklízejte méně a efektivněji

Určitě uznáte, že umývat kuchyňskou linku dá někdy pořádně zabrat. Všechna ta zákoutí, rohy, držátka, vypínače a úchytky! Zkuste popřemýšlet, jak si všechnu tuto práci zjednodušit. Můžete si pořídit bezúchytkovou kuchyni, která má hladký povrch a žádné úchytky vám tak při umývání nebudou komplikovat život. Stejně tak můžete mít světelná dna, díky kterým světlo vyzařuje ze spodní části skříněk, kde je pečlivě ukryté halogenové světlo. Další hladký povrch, který jednoduše setřete hadříkem během několika sekund.

Spotřebiče, které se umývají samy

Víte, že se nemusíte strhávat náročným drhnutím spotřebičů? Stačí, když si pořídíte spotřebiče, které se umyjí samy. Místo hodin strávených se saponátem a horkou vodou v gumových rukavicích se můžete věnovat něčemu smysluplnějšímu. Řešením jsou automatické programy čištění vestavných trub, jako je katalýza, pyrolýza nebo program AquaClean.

Katalýza je proces, který se v troubě spustí vždy, když teplota v troubě dosáhne na 85 °C a více. Pyrolýza je speciální program, během kterého se při teplotě 500 °C spalují veškeré nečistoty. Po ukončení program je jednoduše setřete bez jakéhokoli čisticího prostředku. Program AquaClean za pomoci páry a tepla odstraní všechno zašlou špínu, která půjde snadno utřít.

Jak ušetřit v kuchyni čas_1

Neodmrazujte, nevětrejte

Jaká je nejčastější činnost, kterou vykonáváte v souvislosti s lednicí? Pravděpodobně je to čištění a větrání po potravinách, které vám v lednici nešťastnou náhodou shnijí. Druhou situací může být odmrazování kombinovaných lednic, které s sebou nese všechny ty otravné činnosti, jako je vystěhování mrazáku, odstranění ledu, umytí mrazáku a složité stěhování zase nazpět. To vše v rekordní rychlosti, aby se vám nic nerozmrazilo.

Už dost. Existují lednice, které dokáží z velké části oběma problémům předejít. Jak? Odpovědí je systém NoFrost Plus, který prodlužuje životnost potravin a odstraňuje nutnost odmrazování mrazáku. Díky tomu budou vaše potraviny skladovány ve zdravém prostředí v čistém vzduchu bez zápachu a za trvalé teploty.

Jak ušetřit v kuchyni čas_2