Jak správně se používají sněhové řetězy


Sněhové řetězy patří do nezbytné výbavy každého zodpovědného řidiče. Nejen, že dokáží zlepšit jízdní vlastnosti vozu, ale dokáží také zachránit život nebo umožní cestovat místy, kterými byste se bez těchto řetězů projeli jen těžko. Není nutné je mít ve výbavě, ale měli by být uskladněné tak, abyste je vždy v zimním období mohli dát do kufru auta pro možnost okamžitého využití, v případě potřeby. Jak správně sněhové řetězy používat?

Postup

Výběr sněhových řetězů

Klíčový je výběr, vždy si vyberte tolik řetězů, kolik máte hnacích kol. Vybírejte řetězy podle upnutí a také podle celkové velikosti kol. Řetězy musí sedět na kole přesně proto vybírejte řetězy jen podle příslušných rozměrů.

Jak nasadit sněhové řetězy

Řetězy nasazujte pouze na hnací kola. Pouze u aut, které mají náhon na všechna kola, tak nasazujeme řetěz pro každé kolo. Řetěz nasaďte tak, že ho rozložíte před pneumatikami a opatrně na něj najedete. Následně ho pouze upněte po celém obvodu kola. Na trhu jsou dostupné modely, na které není nutné najíždět. Návod je uveden vždy i na samotných řetězech.

Použití sněhových řetězů

Řetězy používejte pouze v případě zledovatělé a zasněžené vozovky. Pokud jste majitelé terénních nebo SUV vozů, tak můžete řetězy využít i při jízdě na nezpevněných cestách a mimo cesty.

Tma? Řetězy nasazujte za světla

Pokud se stmívá, tak řetězy nasaďte vždy ještě za světla. Nasazování ve tmě se nemusí správně povést nebo dokonce se nemusí povést vůbec.

Uložení

Vybírejte si nejlépe vždy sněhové řetězy v plastovém kufříku, ten nabízí nejlepší možnost uložení.

Cena a výrobce sněhových řetězů

Při sezónním nebo výjimečném používání si vyberte základní řetězy v cenové relaci kolem 1000 Kč. Pokud žijete v oblasti, kde využíváte řetězy pravidelně celé zimní období, tak si vyberte kvalitní modely začínající na ceně od 5000 Kč.