Jak správně pečovat o alu kola


Alu kola má v dnešní době již velká většina nových vozů. Dokonce i mnoho majitelů starších typů aut si rádo pořizuje alu disky, aby šli s dobou. I alu kola ovšem vyžadují jistou péči. Pokud se o ně nebudete správně starat, tak brzy ztratí krásu a již nebudou vypadat tak pěkně a moderně. Jak o alu kola správně pečovat? Motoristé, čtěte několik užitečných rad.

Postup

1

Alu kola je potřeba udržovat neustále, prodlouží to životnost jejich vzhledu. K čištění si pořiďte jemný bavlněný hadřík a houbičku. Nikdy ovšem žádné hrubé kartáče nebo pevné houbičky s abrazivní vrstvou. Tvrdé kartáče a abrazivní prostředky by způsobily poškození jemného laku.

2

Alu kola je potřeba čistit minimálně každý týden. Pokud je deštivé období a kola jsou silně znečištěná pravidelně, tak je nutné o ně pečovat i častěji. Základem je, aby byla stále čistá. Nesmí na nich být prach, bláto, asfalt ani sůl. Pokud je nevyčistíte, tak se špína usadí a půjde hůře vyčistit, nebo se trvale zažere do materiálu.

3

Ještě než budete auto čistit, tak musí být kola studená, a pokud nejsou, tak dejte auto do stínu a počkejte, dokud nevychladnou.

4

Po vychladnutí alu kol následuje čištění. Jemně mokrou houbičkou setřete nečistoty, setřete je i z brzdových destiček. Vyčistěte celou plochu kola a také jejich okolí, odkud by na ně mohly spadat další nečistoty. Mokrá kola následně utřete bavlněným hadrem, aby se na mokré disky nenachytal další prach.