Jak si vychutnat Bali


Bali je ostrov bohů. Je to velmi okouzlující ale přesto velmi drsný ostrov plný milých a skromných lidí, kteří Vás přivítají s otevřenou náručí.

Postup

Výlet na horu Batur (1717m)

Tento výšlap je opravdu nezapomenutelný zážitek. Batur je stále aktivní sopka, poslední činnost projevila roku 2004. Na Batur se konají výšlapy od 3 h ráno, je to kvůli tomu, aby turisté viděli východ slunce. Pokud si zakoupíte výlet na Batur, v ceně bude odvoz z hotelu (kolem 1 h ráno), snídaně, průvodce, který každému dá baterku a odvede Vás na vrchol hory, kde uvidíte východ slunce. Výšlap trvá min. 2 hodiny, vezměte si velmi pevnou obuv, bundu(mikinu) a dlouhé kalhoty, nahoře je ráno zima,vezměte si vodu a fotoaparát. Celou dobu buďte velmi opatrní, stoupání je leckdy strmé a jdete opravdu potmě. Poté se půjdete podívat do kráteru a na horké prameny. Pokud budete chtít vidět víc, zeptejte se svého průvodce, který Vás jistě rád provede po ostatních kráterech a po lávovém poli. Cesta zpět bude trvat také něco přes 2 hodiny, pokud zvolíte stejnou cestu zpět, trvá půl hodiny. Doporučuji tu delší cestu.

Mountain and Village Cycling

Pro opravdové prozkoumání přírody a krásy ostrova doporučuji Mountain nebo Village Cycling. To první znamená prozkoumání ostrova v jeho horské oblasti, a to druhé prozkoumání malých vesniček. V ceně jsou kola, voda, průvodce i oběd. Jízda trvá dvě hodiny a dvě hodiny zpět. Je to opravdu skvělý způsob jak poznat místní a jejich domovy, poznat krásy rýžových polí a po cestě ochutnat nějaké ovoce. Náš průvodce byl velmi ochotný. Zastavovali jsme kdekoliv jsme chtěli, velmi ochotně nás fotil a vyprávěl o místní kultuře a zvyklostech.


Velkou atrakcí ostrova je Elephant Safari Park, který byl vybudován na záchranu slonů ze Sumatry. Nachází se zde chovná stanice slonů, na kterých se provádějí vyjížďky a koná se zde sloní show. Projížďka trvá 45 minut plus sloní představení. Vstupné do parku činí 16 dolarů (dospělí), 8 dolarů (děti) a projížďka s představením 45 dolarů (dospělí) a 32 dolarů (děti).
Nedaleko se také nachází Ptačí park plný papoušků a exotických ptáků, cena je ovšem také vysoká kolem 25 dolarů (včetně krmení, focení a malého občerstvení).
Bali má také své zoo, které můžete navštívit na – www.peelzoo.com

Další velmi oblíbenou aktivitou turistů je rafting na zdejších řekách. Ceny jsou různé podle agentur, které rafting pořádají. Sjíždějí se zde 2 řeky.

Dalším zvířecím zážitkem jsou místní opičí parky. Jedním z nich je Mandala Wisata (Padangtegal – Ubud), kde Vás parkem provede průvodce, můžete se zde vyfotit i s opičkami, které jsou na turisty zvyklé a nejsou tak nebezpečné. Přesto buďte opatrní a netahejte je a ani jim nijak neubližujte. Vstupné činí 15.000 rupií. Otevřeno denně od 8 h do 18 h. Další opičí lesy jdou přímo v centru Ubudu, kde jsou opičky divočejší a velmi reagují na šustění papírků a na jakékoliv jídlo. Pokud je nechcete krmit raději zde nic nejezte a své věci si dobře hlídejte. na Bali je mnoho takovýchto parků plných opiček, další naleznete u chrámu Uluwatu. A další Sangeh.

Velmi oblíbené, navštěvované a velmi zajímavé chrámy jsou:

Besakih Mother Temple, Tanah Lot (nedaleko Kuty), Uluwatu, Ulun Danu Temple a královský palác Mengwi.

Navštivte rýžová pole, kde Vás místní uvedou do svých zvyklostí, do tradičních postupů. Prohlídku spojte s návštěvou kávové plantáže a ochutnejte lahodné druhy místní kávy. Poté zavítejte do ovocných sadů a utrhněte si ze stromu čerstvý banán či si vyšplhejte pro jedno mango.

Uvnitř pralesů se skrývají velké i malé vodopády, ke kterým vedou malé skryté lesní cestičky.

Pro odpočinek si zajeďte na Dreamland beach , která se nachází nedaleko GWK Culture Parku. Další krásnou pláží je Lovina Beach . Nedaleko Loviny si můžete brzy ráno zaplavat také s delfíny.

Zakončete svůj výlet masáží na pláži, na kterou jen tak nezapomenete.