Jak si vybrat správný chytrý telefon


Chytré telefony dnes již nahradily většinu ostatních telefonů a staly se součástí života téměř každého. Neexistuje obecná definice pro chytrý telefon, proto se takto označují telefony s maximálním počtem funkcí. Na českém trhu dominují chytré telefony s operačním systémem Android a vybírat je lze podle několika preferencí. Jelikož jde technologie stále kupředu, je vhodné před nákupem zjistit, jak vybrat ten správný chytrý telefon právě pro Vás.

Postup

Displej chytrého telefonu

Moderním požadavkem je rozlišení, které si vybírejte HD. Velikost displeje by měla být podle požadavku, jestli preferujete praktičnost nebo zábavu. Pokud hledáte spíše praktické využití, tak vám bude velký displej na obtíž, jestliže ovšem hodláte na telefonu sledovat filmy, tak vybírejte displej o minimální velikosti 4-5 palců.

Výkon chytrého telefonu

Když už si kupujete chytrý telefon, tak je vhodné si také zvolit potřebný výkon k náročnějším hrám a aplikacím. Vybírejte si modely které mají výkon od 1,7GHz výše.

Fotoaparát chytrého telefonu

Nezbytná součást každého telefonu, model telefonu si zvolte takový, aby měl k foťáku také blesk, jinak si focení neužijete. Samotný fotoaparát si zvolte s minimálně 5MPx.

Baterie chytrého telefonu

Baterii si vybírejte podle toho, jak často budete telefon používat. Jestliže budete standardními uživateli, kteří telefon využijí pouze občas, tak na parametr baterie ani nekoukejte. Pokud jste nároční a telefon hodláte využívat neustále, tak se zaměřte, aby byla baterie o minimální kapacitě 2000mAh.

Značka chytrého telefonu

Nejlepší modely chytrých telefonů jsou z Asie, přičemž většina nejlepších telefonů je značek, které v našich končinách nepatří mezi nejrozšířenější. Ideálním středem je vybírat telefony značek Samsung, LG, SONY, Nokia a jiné, které jsou velmi kompatibilní. Značka jinak nemá na žádný z parametrů vliv, ale důležitá by měla být spíše z hlediska servisu. Pokud si vyberete známější značku, tak i servis telefonů bude dostupnější.

Operační systém chytrého telefonu

Vždy vybírejte telefony s nejnovější verzí operačního systému nebo telefony, na kterých lze verzi operačního systému aktualizovat.

Ovládání chytrého telefonu

Zcela individuální záležitost, pokud se stále rozčilujete s dotykovým displejem, tak si vyberte variantu, která nabízí výsuvnou klávesnici.

Paměť chytrého telefonu

Nejlépe se reguluje přes paměťové karty, ale standard vnitřní paměti by měl být alespoň 2GB.

Váha chytrého telefonu

Většina smartphonů disponuje váhou 150-250 gramů, takže je tento parametr spíše druhořadou záležitostí.