Jak si naplno užít Velkou Británii – informace


Do Británie přijíždí každý rok stále více turistů, a to nejen proto, aby viděli krásně zelené kopce, historická města a vesničky. Každý chce zažít a vidět společenské rituály, které zdědili po svých předcích. Británie stojí za prozkoumání.

Postup

Půjčení auta

Půjčení auta je dost drahé. Výhodnější je zakoupit zájezd, u kterého je i pronájem auta součástí ceny. Mnoho půjčoven trvá na tom, aby měl řidič minimálně 21 let a byl držitelem průkazu minimálně jeden rok.
půjčovny – AVIS, Budget, Herzt, Holiday Autos

Cestování vlakem

V Británii je 25 společností. Cestování je rychlé a pohodlné. Zpáteční jízdenka je levnější. Čím dříve si ji objednáte, tím je levnější. Cestování je levnější od pondělí do pátku od 9:30h. Informujte se o slevách pro studenty.

Cestování autobusem

Je o polovinu levnější než cesta vlakem. National Express je největší společností v Británii. Informace o autobusové dopravě naleznete na www.scenicbritainbybus.com

Cestování taxíkem

Cena za jednu míli (1,6 km) je 1 libra. Nezapomeňte na tuzér 10%.

Pěší turistika

Je zde mnoho turistických stezek, které vám představí opravdovou Británii. Mezi nejznámější patří Pennine Way (400 km), která prochází středem severní Británie, další je South West Coast Path, Cleveland Way, Thames Path a jiné.

Doprava po Londýně

Můžete využít taxi nebo městskou hromadnou dopravu, která zahrnuje červené autobusy a metro (Tube). Celý systém je rozdělen na 6 zón. Kupte si jednodenní jízdenku One Day Travelcard, za kterou můžete neomezeně cestovat od pondělí do pátku od 9:30 ráno, celý víkend i o svátcích, jízdenka platí i na autobus, vlak a metro.

Otevírací doba

Obchody – 9.00 – 17.30
Supermarkety – 8.00-20.00
Hospody – 11.00-23.00
Banky – 9.30-15.30