Úvod RADY A TIPY Do života Jak se účinně chránit před opakovanými záněty močových cest

Jak se účinně chránit před opakovanými záněty močových cest


Opakované záněty močových cest trápí ve většině případů ženy. Na jejich léčbu se tradičně doporučují brusinky. V tomto článku se dočtete, proč je často nutné přeléčit tento zánět močového měchýře antibiotiky. Trápí vás opakovaný zánět močových cest také? Pak pozorně čtěte tento článek.

Postup

1

Kromě žen, které často trpí záněty močových cest opakovaně, jsou další rizikovou skupinou lidé s cukrovkou. Vyšší hladina cukru v jejich krvi je ideální pro množení bakterií, infekce tak vzniká častěji a léčba je náročnější. Již rozvinutý zánět močových cest by měl být léčen antibiotiky, aby byl zcela doléčen a neopakoval se. Pokud máte ale na onemocnění močového měchýře pouze podezření a zcela ještě nepropuklo, dá se zmírnit či plně odvrátit pitím urologických čajů nebo přípravků z brusinek.

2

Příznaky zánětu močových cest jsou především pálení a pocit řezání při močení, moč může být zakalená a zapáchat. V akutních případech moč obsahuje i malé množství krve. Dalšími příznaky zánětu močových cest může být i zvýšená teplota, bolest v podbřišku a spodní části zad. Dalším projevem zánětu močových cest je i pocit nutnosti častého močení.

3

Příčinou zánětu močových cest jsou bakterie, které se běžně vyskytují v našem trávícím systému, problém nastává, když se dostanou z konečníku přes hráz do močové trubice a dále do močového měchýře. Předcházet přenosu bakterií a tedy i zánětu močových cest lze tedy dostatečnou hygienou, především po vykonání potřeby a během sexuálního styku.

4

Pomůže i pití velkého množství tekutin a následného nezadržování močení příliš dlouho ─ aby se bakterie nestihly rozmnožit.

5

Na prevenci zánětu močového měchýře pomohou i brusinky, které můžete konzumovat v džusech nebo třeba sušené.

6

Jak věděly už naše babičky, důležité je neprochladnout. Jejich časté připomínky typu „Nesedej na studenou zem!“ a „Vem si košilku, máš holá záda!“ nejsou pouhým výmyslem a bezhlavou kritikou. Pomoci proti zánětu může i zvolení vhodného prádla a oblečení. Tanga a opnuté kalhoty z neprodyšných materiálů léčbě zánětu močových cest rozhodně neprospějí.
Kam dál?