Jak se nadobro zbavit křečových žil? Ukážeme vám cestu, kterou to zvládnete z pohodlí domova!


Ty, které již trápí křečové žíly, můžou potvrdit, že je to opravdu nepříjemné onemocnění. Nejenže estetický nevypadají vůbec dobře, navíc s sebou přinášejí řadu zdravotních problémů.

Nejčastěji se křečové žíly objevují v oblasti kotníků a lýtek, mohou se však vyskytovat i na jiných, leč méně častých oblastech těla. Vyskytují se u mužů i u žen, zejména pro ženy je to opravdu nepříjemná kosmetická vada, kterou se snaží zakrýt nejrůznějšími způsoby. Hlavně potom v létě si jejich přítomnost uvědomují mnohem častěji než v zimě.

krecove zily2

 

 
Příčiny vzniku křečových žil:

obezita
nedostatek cvičení či fyzické aktivity
zranění
ucpané cévy
sedavé zaměstnání
těhotenství
užívání hormonálních léků (např. antikoncepce)

krecove zily1

 

 
A hlavním důvodem vzniku křečových žil je až z 80% genetika, se kterou se bohužel nedá nic dělat. Pokud jimi trpí oba dva rodiče, je pravděpodobné, že se objeví u jejich potomka až z 90%. Křečové žíly se začnou objevovat, když chlopně, které jsou součástí žil, přestanou správně fungovat. To znamená, že proudící krev se nevrací zpátky do srdce, ale zůstává v cévách. Ty pak následně otékají, což způsobuje bolest.

Měli byste mít na paměti, že není dobré křečové žíly jakkoliv podceňovat, protože uvnitř cév se mohou začít tvořit krevní sraženiny, které by mohly vést k mnohem horším onemocněním, jako je infarkt, mozková mrtvice, trombóza a mnoho jiných.

krecove zily4

 

 
My vám však dnes ukážeme recept na domácí mast, která by výskyt křečových žil měla snížit. Recept obsahuje jednu velmi známou rostlinu a tou je arnika.

Arnika umí zlepšit krevní oběh, také pomůže proti nepříjemným otokům a dokonce zlepší a posílí stěny žil. Napomáhá také při odstraňování toxinů z těla ven.

Co budete na mastičku potřebovat:

2 lžíce včelího vosku
2 lžíce bambuckého másla
1 lžíci mandlového oleje
2 lžíce oleje z arniky
1 kapsli vitamínu E

krecove zily3

 

 
Postup:

Nejprve nechejte včelí vosk rozpustit ve vodní lázni, poté přidejte bambucké máslo a také mandlový olej. Následně stáhněte teplotu ve vodní lázni a celou dobu všechny ingredience míchejte, dokud se důkladně nepropojí. Jakmile jsou všechny ingredience promíchány, dejte pryč z ohně a rychle přilejte olej z arniky a také kapsli vitamínu E. Poté zase promíchejte a nechejte vychladnout. Vychladlou mast vložte do uzavíratelné nádoby.

Aplikace:

Touto domácí mastí si potírejte postižená místa každý večer před spaním. Pozor! Mastičku nikdy nevtírejte do otevřených ran.

Pokud nevíte, kde všechny tyto ingredience koupit, jistě budou k dostání v obchodě se zdravou výživou nebo v jakékoliv lékárně.

krecove zily5