Jak přesně zjistit, který sýr je jen levná náhražka? Kdybych tohle věděla dřív, nikdy bych to nedala do pusy


Kvalitní tvrdý sýr není sice úplně levný, ale za to dodáme tělu něco potřebného a zdravého. Většina levných sýrů jsou jen levné náhražky, plněné palmovým olejem, sušeným mlékem, sójou, stabilizátory, dochucovadly, konzervačními látkami. To není dobrá potravina, to je trest pro náš organismus!

Proto bych tímto chtěla apelovat na vás milí čtenáři. Nejezte a nekupujte nikdy takovýto levný sýr, pokud máte finanční prostředky na dražší kousek sýra. Věřte mi, že je lepší pro zdraví vašeho organismu investovat nějakou tu korunku navíc do lepšího sýra. Navíc to ocení i vaše chuťové buňky.

syr1

 

 
Než se rozepíšu podrobněji o negativních účincích levných sýrů. Ještě jednou upozorním nic netušící spotřebitelé, kteří si ničí hlavně slinivku a játra: Nejezte to a hlavně tím nekrmte vaše děti.

syr2

Jak vybrat dobrý sýr

Sýry vakuově balené nebo zabalené do plastové fólie nejsou dobré. Když už kupujete levný sýr, tak si ho nechejte alespoň nakrájet. Tím se vyhnete škodlivým látkám, nebo jich do sebe dostanete méně. Dráhy sýr také nemusí být záruka kvality. Je důležité dávat si pozor na kůru sýra: neměly by existovat žádné trhliny a povrchu, jinak vám hrozí riziko, že koupíte spolu se sýrem nežádoucí a škodlivé bakterie. To se samozřejmě muže odrazit také na chuti sýra.

Dobrý sýr má jednotnou kresbu, strukturu nebo symetrické otvory. To vše je známka kvalitního produktu, nikoliv nějaké sýrové náhražky.

„Padělatelé“ sýrů jsou však mazaní. Proto si ukážeme pár jednoduchých fíglů, díky kterým zjistíte kvalitu sýra.

syr3

 

 
Tato zkouška by měla být provedena při pokojové teplotě. Vyjměte sýr z chladničky a zkuste ho ohnout do pravého úhlu. Pokud se vám sýr zlomí jedná se bohužel o obyčejnou náhražku.

syr4

Kvalitu sýra poznáme také v případě, dáli se sýr rozdrtit a rozpadá se. V tomto případě nejde o nic víc než o čistý palmový olej smíchaný s malým množstvím sušeného mléka a barviv. Tento sýr může mít sice krásnou strukturu a barvu. Může být hladký se symetrickými otvory, ale u takového produktu je toto zavádějící.

Na tomto videu vidíte přesný příklad toho, jak pravý sýr vypadat nemá. Tento „sýr“ připomínající jíl, vám nebudou žrát ani domácí zvířata… 

 
Palmový olej – to je tuková bomba. Problém je, že když sníte pár kousků „sýra“, který obsahují palmový olej, budete konzumovat impozantní množství tuku = tuková rezerva  na několik dní dopředu! Takové low-kvalitní tuky, jako je palmový olej se těžko v žaludku tráví. Navíc poškozují cévy a podporují přibývání na váze, což vašemu tělu vůbec neprospívá.

Prosím, nekupujte sýrového výrobku. Doufám, že vám tyto tipy pomohou orientovat se lépe na trhu sýrových výrobků a používat pouze kvalitní potraviny!

Pokud chcete, sdílejte článek se svými přáteli. Zdraví máme jen jedno.

syr5