Úvod RADY A TIPY Jak na to? Jak poznáte správně zralý meloun? Přinášíme vám 6 skvělých triků!

Jak poznáte správně zralý meloun? Přinášíme vám 6 skvělých triků!


Meloun-nejočekávanější a nejoblíbenější ovoce v létě. Vybrat si zralý a chutný meloun však není až tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Na prodej jich je takové množství, že kvůli té pestrosti, už ani nevím kam se podívat dřív.

Podělíme se s vámi o tajemství, jak ušetříte čas při hledání toho správného melounu.

  1. PODLE VELIKOSTI Dávejte si pozor na obrovské melouny. Naše klimatické podmínky neodpovídají vhodným předpokladům pro pěstování obřích melounů. Právě proto, je vysoká pravděpodobnost, že tyto melouny byly vypěstované s pomocí umělých hnojiv.
  2. NA ZÁKLADĚ ŽLUTÉ SKVRNY Tato zvláštnost je neklamným znamením zralého ovoce. Čím žlutější barva skvrny, tím chutnější a sladší bude váš meloun.
  3. POHLAVÍ Zvláštně to zní, možná až neuvěřitelně a málokdo o tom ví, ale melou se dá rozlišit i podle pohlaví. Mužský meloun je větší a podlouhlejší, zatím co ženský je menší, sladší a mírně zploštělí.
  4. POKLEPÁNÍ VÁM NAPOVÍ Zralý plod při poklepání vydává dutý zvuk. Zralost si můžete ověřit i tak, že melou stlačíte ze dvou stran. V případě, že uslyšíte jemné prasknutí, znamená to, že je zralý a připravený na konzumaci.
  5. MELOUNOVÁ SŤOPKA Suchá a žlutá stopka na melounu je výborným ukazatelem, že máte co do činění se zralým ovocem. Na druhé straně zelená stopka nasvědčuje, že se meloun sbíral brzy a tedy ještě není úplně vyzrálý.
  6. PODLE VŮNĚ Melounová slupka by měla Voní výrazně čerstvě. V případě, že vůbec nevoní, jedná se o meloun, který nebyl vypěstovaný přirozeně.loading...

Kam dál?