Jak poznat rakovinu děložního čípku ještě v jejím ranním stádiu? 6 příznaků této nebezpečné nemoci


O rakovině děložního čípku, stejně jako i o jiné formě rakoviny je těžké mluvit, ale je to nezbytně nutné. Jedná se o druhou nejčastější formu rakoviny u žen. Je to nemoc, která změní osud každému.

Naštěstí se Medicína posunula vpřed a objevily se nové způsoby diagnostiky jako kolonoskopie či cytologické vyšetření. Proto je možné diagnostikovat toto onemocnění ještě v jeho ranném stádiu.

Rakovina děložního čípku se nikdy neobjeví z ničeho nic. Předcházejí její změny v epitelu děložního, doprovázené některými symptomy.

 

 
 1. Abnormální vaginální krvácení
Krvácení uprostřed menstruačního cyklu, po pohlavním styku a po menopauze je důvodem, kdy byste měli navštívit svého gynekologa. Je to jasný důkaz, že s vaším tělem něco není v pořádku.

2. Neobvyklý výtok
Počátečním stádium rakoviny může být bílý výtok s příměsí krve stejně jako nadměrný výtok. Zapáchající tekutý výtok je charakteristický v pozdějších stádiích nemoci při rozpadu nádoru.

poznat-rakovinu-cipku1

 

 
3. Bolest v podbřišku
Trvalá bolest v pánevní oblasti může být doprovázena mnoha nemocemi, takže tento příznak byste určitě neměli ignorovat a raději navštivte lékaře.

4. Potíže s močením
Růst nádoru vede ke stlačení močovodu a ke problémům s močením. Jelikož nemoc postihuje i močový měchýř, příznakem je i časté močení.

5. Otok a bolesti v nohou
Stlačování lymfatických cév způsobuje hromadění tekutiny v nohách. Šíření rakoviny v panvovových lymfatických uzlinách může způsobovat bolest v bedrech nebo v křížové oblasti páteře.

6. Pokles na váze
Cytokiny jsou proteiny, které se v těle produkují, aby bojovaly proti této chorobě. Jsou schopny aktivně odbourávat tuky, což způsobuje rychlý úbytek na váze.

Je důležité vědět, že rakovinu děložního čípku je možné úspěšně léčit zejména v raném stádiu. Problém nastává tehdy, když ženy navštěvují svého gynekologa jen zřídka a návštěvu vždy odkládají. Právě proto byste měli absolvovat každoroční prohlídky a vyhnuli se tak nepříjemnému překvapení.

 

 
poznat-rakovinu-cipku2