Jak postupovat pokud máte celulitidu


Žádné ženě asi není třeba vysvětlovat, co to celulitida nebo chcete-li „pomerančová kůže“ je, protože tento estetický problém na vlastní kůži pozná většina žen bez ohledu na věk a hmotnost. Celulitida se projevuje nehezkými dolíčky či hrbolky na kůži, a to hlavně v oblasti stehen a zadečku. Co na celulitidu platí?

Postup

Celulitidy se žena bohužel již nikdy úplně nezbaví, protože její vznik je částečně dán genetikou a také je ovlivněn ženským pohlavním hormonem estrogenem, který snižuje průtok krve touto oblastí a podporuje zadržování vody v těle. Na vzniku celulitidy však také má svůj podíl např. životní styl, kouření, pití alkoholu, stres, nedostatečný pitný režim, antikoncepce, nadváha. A to jsou právě oblasti, na které je třeba se při snaze o zmírnění projevů celulitidy zaměřit. Je však vhodné vzít to tzv. z gruntu a řešit všechny příčiny, které jste schopná ovlivnit.

1

V prvé řadě na celulitidu platí, že vhodná je změna jídelníčku tak, aby byla strava vyvážená, a dodržování pravidelného pitného režimu (nejlépe 3 litry neslazené vody denně).

2

Dále byste měla do svého programu zahrnout více sportu, nejlepší jsou aktivity zaměřené na problematickou oblast hýždí a stehen (např. jízda na kole, běh nebo plavání), při kterých se tato oblast více prokrví a také zpevní.

3

Pro zvýšení prokrvení problematické oblasti se také doporučuje masírování této oblasti či její kartáčování jemným kartáčkem. Masáže můžete také provádět za pomoci speciálních krémů proti celulitidě.

Nic nezkazíte ani otužováním a pravidelným chozením do sauny.

4

Ve specializovaných kosmetických salónech si také můžete dopřát velmi doporučovanou masáž baňkami nebo lymfatickou masáž, která zvýší průtok lymfy problematickými partiemi a pomůže tak tělu zbavit se škodlivin. Pro dosažení výsledků v boji celulitidě je však třeba provádět tyto masáže pravidelně, a to alespoň dvakrát týdně, což je bohužel poměrně velká investice.

5

Další možností v boji proti celulitidě je např. kavitace, čili bezbolestná liposukce prováděná pomocí ultrazvuku.