Jak nastavit spořič obrazovky podle sebe


Mnoho lidí se mylně domnívá, že spořič obrazovky slouží k úspoře elektrické energie při používání počítače. Funkce spořiče je však úplně jiná, je totiž důležitý zejména u monitorů typu CRT. U těchto monitorů se vám totiž může stát, že se vám na něm vypálí statický obraz, laicky řečeno, že na monitoru zůstane viditelný obraz programu, který je na počítači dlouhodobě zapnutý, a to i přesto, že jej v danou chvíli zrovna vypnete. Dnes mnoho lidí používá spořič obrazovky spíše jako zpestření pracovního prostředí.

Postup

Na internetu je k dostání nepřeberné množství různých spořičů, ze kterých si vybere snad úplně každý. Je možné si do počítače stáhnout dokonce např. 3D spořič obrazovky s akváriem či vodopádem. Případně si můžete vytvořit spořič z vlastních fotografií. Některé spořiče však mají i praktické využití – např. spořič s hodinami či dokonce spořič sloužící k procvičení anglických slovíček.

A jak si nastavit spořič na vašem počítači?

V operačním systému Windows je to poměrně jednoduchá záležitost. Najeďte na ploše na volné místo a zde klikněte na pravé tlačítko myši. V nabídce zvolte možnost „Přizpůsobit“ a v následujícím okně vyberte možnost „Spořič obrazovky“. Následně se vám otevře další okno, ve kterém si můžete vybrat požadovaný spořič, nastavit si jeho parametry a také nastavit, po jak dlouhé nečinnosti se spořič na monitoru aktivuje. Pokud máte vše nastaveno, stačí vše odsouhlasit stisknutím tlačítka OK.

Takto nastavíte spořič, který již máte uložený ve svém počítači. Pokud chcete nastavit na vašem počítači spořič z internetu, je třeba jej nejprve stáhnout a uložit do počítače a pak teprve na počítači tento spořič nastavit.