Jak léčit zarostlý nehet? Zbavte se tohoto problému jednou pro vždy.


Zarostlý nehet na noze dokáže způsobit nemalé problémy. Nejenže to nevypadá půvabně a je to nehygienické, člověk trpí bolestí a nepohodlím. Proto je třeba zbavit se toho co nejdříve, protože opožděné řízení může vést k závažnějším následkům v podobě silného zánětu prstu a hnisání.

zarostly nehet1

 

 
Nejčastěji nehty zarůstají na palcích, ale mohou se objevit i na jiných prstech. Důvodem může být nevhodná obuv, náhlé přibývání na váze, špatná pedikúra či různé poranění. V každém případě je třeba tuto vadu vyřešit a my vám nabízíme několik nejúčinnějších způsobů.

Nejprve byste si měli zjemnit pokožku a nehtovou ploténku. Vykoupejte si chodidla s přidáním síranu hořečnatého. Po tomto procesu můžete snadno odtlačit měkké tkáně a zastřihnout zarostlý nehet. Pokud vás nehet bolí, můžete si připravit vodní lázeň s manganem. Bolest přejde během několika minut. Následně naneste na nehet změkčující mastičku a dejte si na nohy teplé ponožky.

zarostly nehet2

 

 
Pokud vám nehet hnisá, přiložte si k němu kombuchu (čajovou houbu). Tento prostředek pomůže i tehdy, pokud trpíte plísňovým onemocněním. Aplikujte si ji ve večerních hodinách – tlustou vrstvu hub na palec a obvazujte obvazem. Dejte si na nohy vlněné ponožky, aby se vaše nohy „napařovali“ a můžete jít klidně spát. Ráno si nehet sestřihněte.

zarostly nehet3

V případě, že zarůstající nehet je vaším stálým problémem, vyzkoušejte následující metodu. Srolujte si malý kousek vatovým tamponem a umístěte ho mezi nehtovou ploténku a pokožku. Jedná se o poměrně bolestivý proces a vyžaduje si přesnost, abyste si neublížili. Vatu měňte několik krát denně, pokud se chcete vyhnout infekci.

zarostly nehet4

 

 
Na zarostlý nehet si můžete před spánkem přiložit směs jemně nastrouhané citrónové kůry a rostlinného oleje. Před tím si nohu dejte do parní lázně v roztoku s jedlou sodou. Výsledek uvidíte již na druhý den ráno: nehet bude ohebnější, jeho okraj se může narovnat a ostříhat.

zarostly nehet5

Zabránit tomuto problému můžete nošením prodyšných bot a pravidelnou pedikúrou. Koneckonců, je snazší nemoci předcházet, jak ji léčit.