Jak jednoduše spálit tuk během jednoho týdne


Ženské tělo prochází během stárnutí mnoha změnami. Tělo, které máte ve čtyřiceti je tělo, které je velmi odlišné od toho, když vám bylo dvacet.

Nebavíme se, ale jen o vnějších změnách, ale i o stavu svalů, kostní hmoty a cév ( vyšší výskyt křečových žil a vystouplých cév v tomto věku).

Hormonální změny mají také následek hmotnosti a potíže ve snaze o regulaci váhy.

Trenérka vybrala 5 nejlepších cviční, které by měly ženy ve zralém věku dělat alespoň 1x týdně.

Nejde přitom jen o pálení kalorií, ale hlavně o udržování si celkové zdraví a tělesné síly.

Nevýhody běhu

Trenérka a fyzioterapeutka Puala Wolf říká, že běh ani zdaleka nemusí být nejlepší množství jak shodit a zlepšít zdraví po čtyřicítce.

V důsledku hormonálních změn se totiž mění i pevnost kloubů a nárazový nápor může ženám ve zralém věku způsobit vělké problémy.

Jiné je, pokud běháte denně a vaše klouby a svaly jsou na takovouto námahu vytrénované.

Pokud však plánujete s během začít, poraďte se nejprvé s vašim lékařem.

Stejnou neplechu mohou nadělat i oblíbené sklapovačky – pokud je neděláte správně a příliš zatěžujete páteř, můžete si přivodit nejden bolestivý problém.

Jak správně cvičit ?

Pro zlepšení hybnosti a posílení svalstva cvičte celou sadu alespoň 1x týdně. Pro maximální pozitivní účinky cvičte každý den.

Cviky však můžete dělat i bez návaznosti, například si v práci zvolte alespoň cviky na židli a doma pokračujte dalšími cviky ze série.

Pro hybnost páteře, zádových a břišních svalů

Ležíme tváří k zemi, ruce máme ohnuté v loktech, dlaněmi se zapíráme o zem tak, abychom měli hlavu mírně zvednutou.

Z této polohy se pomalu snažíme, co nejvíce narovnat – vytáhnout – setrváme 2-5 sekund a opět klesneme do výchozí polohy. Opakujeme 30x za sebou.

Bříško, zadek a stehna

Jděte na čtyři a záda mějte narovnaná. Ruce jsou na zemi a střídavě zdviháme jednu a druhou nohu.

Nohu ohnutou v koleni vytáhneme co nejvýše a chodidlo se snažíme táhnout směrem k hlavě.

V nejvyšším bodě setrváme 3-5 sekund a totéž děláme i s druhou nohou. Pro každou nohu opakujeme 15x.

Páteř a břicho

Lehněte si na záda – ruce podél těla a nohy natažené. Pomalu zvedejte jednu nohu – mějte ji nataženou maximálně jak se dá. Pomalu k první noze zvedáme i druhou nohu, dokud tělo nekopíruje tver písmene L. V této poloze budeme i nadále 10 sekund a pak pomalu jednu a pak druhou nohu. Opakujeme 30x.

Kolena k sobě

Lehněte si na záda- ruce podél těla a nohy natažené. Pomalu zvedejte jednu nohu – mějte ji nataženou maximálně jak se dá. Pomalu k první noze zvedáme i druhou nohu, dokud naše tělo nekopíruje tvar písmene L. V této poloze budeme i nadále 10 sekund a pak pomalu složíme jednu a pak druhou nohu. Opakujeme 30x.

Kolena k sobě

Tento cvik můžete dělat ve třech proveních. V poloze v leže – na zádech, přičemž kolena zvedáte a snažíte se ztlačit co nejblíže k hrudníku.

Druhou možností je cvičení ve vzpřímené poloze. Střídavě se snažíte co nejblíže k hrudníku jedno a druhé a druhé koleno. Důležité je, aby byla záda vždy narovnaná.

V sedě

Střídavé zvednutí ruce a nohy

Tento cvik je poměrně jednoduchý, ale velmi učinný. Na podložce zvedáme střídavě pravou ruku a levou nohu naopak. V pozici setrváme a několik sekund s tím, že se snažíme udržet rovnováhu. Toto cvičení je výborné na zadek, ale i zpevnění spodní strany zad.

Na konci cvičení si dopřejte relax v této poloze a křečové žíly, oteklé nohy nebo bolest páteře je pryč.

Najděte si jen 15 minut denně a budete jako vyměněné: Ženy, dejte si každý den nohy do této polohy, té změny si všimnete vy i vaše okolí!

Cvičení je vhodné ukončit touto relaxační polohou. Má mnohé výhody a doporučuje se dopřát si ji nejen po cvičení, ale každý den

Toto jsou výhody

  • Úleva pro srdce a okamžité zlepšení krevního oběhu
  • Lepší trávení: tato poloha dokáže zlepšit proces trávení, odstranit křeče a zbavit se pocitu plnosti. Tato poloha stimuluje činnost střev a pomáhá tělu lépe absorbovat živiny.
  • Okamžitá pomoc pro bolavé nohy, prevence otoku nohou.
  • Stimuluje se činnost štítné žlázy a dalších endokrinních žláz
  • Nejlepší a zároveň nejjednodušší zbraň proti křečovým žilám. Zlepšuje se žilní odtok, otoky nohou a pocit únavy zmizí. Kromě toho zmírňují potíže těm, kteří již mají nemocné žíly.
  • Prospívá nervovému systému a správnou oxygenaci mozku. Tato poloha zlepšuje paměť, protože se při tom prokrvuje mozek.
  • Bude se vám lépe spát. V této poloze z vás opadne všechno napětí, uklidníte se a bude se vám spát mnohem lépe.
  • Zabiják stresu a napětí. Pokud jste podráždění, naštvaní, nebo ve stresu zkuste jako terapii tuto polohu.

Po 15-ti minutách se budete na svět dívat jinak, s klidnou myslí, bez stresu a nervozity. Mnozí lidé popisují, že po 10-15 minutách jsou jako znovuzrození.