Jak být modelkou


Jak se stát modelkou? Asi všichni známe příběhy topmodelek, které na ulici oslovil fotograf a zbytek už se odehrával na stránkách časopisu Vogue. To jsou ale vzácné výjimky. Většina modelek se ke své kariéře dostala jinak a stálo je to mnoho dřiny, snahy a odříkání. Jste připravení toto podstoupit? Pak si přečtěte, jak se dostat před světové objektivy. Rady jak se stát modelkou krok za krokem v tomto článku.

Postup

1

O kariéře modelky je dobré uvažovat co nejdříve. V Česku začínají dívky s modelingem kolem 15 let, v zahraničí je tato hranice ještě o 2 roky nižší. Předpokladem je výška minimálně 170 centimetrů, ideálně nad 175. Vyvarujte se piercingu a tetování! Pořiďte si boty na vysokém podpatku a trénujte chůzi. Ideální je sledovat se při chůzi v zrcadle a porovnávat ji se záběry z profesionálních přehlídek.

2

Začněte se věnovat zdravému životnímu stylu a pohybu, abyste dosáhli optimální postavy a zbavili se případných kil navíc. U modelek se klade důraz na štíhlou postavu. BMI se často pohybuje na spodní hranici normální váhy.

3

Vyhledejte si na internetu agentur nejbližší vašemu městu, choďte pravidelně na castingy a účastněte se i soutěží krásy, odkud se modelky často rekrutují. Oslovit agenturu můžete i sami. Stačí vybrat reprezentativní fotografie a zaslat je emailem. Mnoho agentur má na svých stránkách kontaktní formulář, přes který se lze přihlásit ke spolupráci. Fotografie nemusíte mít od profesionála. Pokud se agentura rozhodne spolupracovat, většinou nabídne vytvoření profesionálního portfolia fotografií.

4

Modelky – a hlavně ty začínající – často musí absolvovat zdlouhavé castingy. Nejdůležitější radou je tvářit se vždy příjemně, i když musíte stát celý den ve vysokých podpatcích. Krom chůze a postavy také rozhoduje výraz.

5

Základem je přirozený vzhled. Módní fotograf dokáže rozpoznat tvář vhodnou pro modeling hlavně bez nánosů make-upu a bez vrstvy barvy na vlasy.

6

Dobrým předpokladem, abyste se stala modelkou, je znalost cizích jazyků, především angličtiny. Pokud totiž modelka vycestuje do zahraničí, jede sama a agentura ji na práci jenom vysílá. Modelka by měla umět poslechnout fotografovy pokyny.