Izolace garáže


Betonové nebo plechové garáže? Ať už máte jakoukoliv z nich, nebo klasickou zděnou garáž, určitě se vyplatí garáž tepelně izolovat. Zvláště, pokud je garáž v těsné blízkosti domu a studený vzduch z garáže proniká do stavby, kde teplo potřebujete udržet.

Postup

1.

Izolovat můžete pouze některé zdi, strop nebo úplně celou garáž.

2.

Foukaná izolace je jedním z moderních způsobů zateplení. Jde o chytrou pěnu, která dokonale zaizoluje každý prostor. Aplikuje se nástřikem, a právě proto se jedná o velice rychlý a čistý způsob izolování, který Vám ušetří náklady na topení, ale i Vaši námahu a čas

3.

Pokud máte v garáži na stěnách sádrokartonové desky, vyvrtají se do nich otvory, kterými se pak vhání izolační pěna dovnitř dokud se všechny prostory a mezery úplně nezaplní.

4.

Hydroizolaci klasických betonových i plechových garáží provádějí firmy, které najdete snadno na internetu. Provedou Vám kvalitní hydroizolaci garáže, která bude chránit inženýrské sítě a interiér garáže před vlhkostí a plísní

5.

Další metodou izolace garáže je použití klasické, skelné vaty nebo tuhé pěnové izolace v podobě desek. Připevní se na trámy nebo na zdi pomocí šroubů. Bylo zjištěno, že tuhá pěnová izolace je přibližně dvojnásobný izolační účinek, než skelná vata, samozřejmě je ale o něco dražší. Je možné tyto dva materiály kombinovat, nebo vícenásobně vrstvit.

6.

Při vrstvení izolačních materiálů je třeba dávat dobrý pozor, aby vrstvy nebyly k sobě příliš silně namačkané, neboť by se efektivnost izolace snížila.

7.

Často se zapomíná na garážové dveře nebo vrata. Pokud máte vstupní dveře z garáže přímo do domu, je dobré pořídit si dveře kovové vyplněné pěnovou izolací. Vyplatí se také nalepovací těsnění kolem celých dveří a také nylonový kartáč na jejich spodní část. Hlavní garážové dveře nebo vrata se vyplatí opatřit deskami tuhé pěny, které se jednoduše přilepí na vnitřní stranu vrat.