Úvod RADY A TIPY I Vy jste čistili určitě troubu špatně. Naučte se tento trik a...

I Vy jste čistili určitě troubu špatně. Naučte se tento trik a Vaše trouba bude i po letech používání jako nová!


Trouba v kuchyni je šílené místo, na které se není radno dívat zblízka, pokud se používá hodně často.

Do určité doby je vše v pořádku a trouba se dá krásně a jednoduše vyčistit a po umytí stále vypadá jako nová. No od určitého času se toto všechno začne hroutit a Vy přemýšlíte, kde jste udělali chybu?

Pokud je i Vaše trouba ve stavu, kdy se na ni už raději zblízka nedíváte, protože v rozích má zašlá místa, nebo je dokonce zašlá kompletně celá, zbystřete! Skvělý způsob, jak vyčistit troubu spočívá v ingrediencích, které máte běžně doma. Tedy v případě, že troubu používáte na pečení koláčků.

Nejprve trouba, potom sklo

Kompletní čištění trouby touto metodou je nejlepší dělat večer tak, abyste po nočním působení čistícího prostředku, mohli ihned ráno troubu dočistit. Dříve, než začnete s likvidací nečistot, vyndejte rošty a připravte se na mytí trouby zevnitř.

Pro přípravu čistícího prostředku budete potřebovat:

vodu
lahvičku s rozstřikovačem
prášek na pečení
malou misku
hadr
ocet
V misce smíchejte několik polévkových lžic prášku do pečiva s trochou vody. Míchejte a přidávejte jednu ze surovin dokud ze směsi nevznikne pasta, kterou snadno rozetřete na znečištěné povrchy. Pokud máte pastu hotovou, hadrem nebo rukavicí ji pořádně roztírejte po vnitřní části trouby. Za pár minut začne pasta hnědnout.

Troubu zavřete a nechte pastu na noc působit. Na kouzelné vyčištění bude potřebovat prášek do pečiva alespoň 12 hodin intenzivního lokálního působení, protože za tento čas proniknou rozpouštěcí částice i do nejzarytější mastnoty a připálenin.


Druhý den ráno se pusťte do čištění. Mokrým hadrem všechno setřete a troubu vymyjte vodou do čista. Pak nalijte do láhve s rozstřikovačem trochu octa a nastříkejte ho na povrch, na kterém zůstaly zbytky prášku na pečení. Po několika minutách působení setřete ocet mokrým hadrem.

Troubu zapněte na cca 15-20 minut, aby se mohla důkladně vysušit.

download

Nyní se připravte na mytí skla. Vezměte si jedlou sodu, nebo opět prášek do pečiva, smíchejte ho s vodou a vytvořte hustou pastu. Natřete ji na sklo a nechte působit přibližně půlhodinu. Pak vše setřete a vyleštěte. Výsledek je opravdu fascinující.

Přáli bychom si, aby bylo takových účinných vychytávek více. A to zejména v domácnosti!
loading...

Kam dál?