Funkční rady, jak odstranit bradavice, znaménka a další kožní výrustky přírodně a bez chemie!


Kožní onemocnění jsou problémem, který trápí většinu lidstva a lidí všech věkových kategorií. I jejich léčba lidi spíše více trápí.

Mateřská znaménka, kožní výrůstky či bradavice patří mezi nejčastěji, ačkoli dohromady existuje přes 3000 různých kožních diagnóz, které se mohou vyskytnout.

Kožní problémy a tradiční přípravkyKaždá změna zbarvení, textury nebo zápachu může představovat potenciální zdravotní problém, proto je třeba mu vždy věnovat náležitou pozornost.

Na trhu existují různé farmaceutické a kosmetické výrobky, ale často jsou buď málo účinné, nebo jsou poměrně agresivní a mohou způsobit různé přidružené potíže. Před těmito potenciálně škodlivými produkty a vystavení se chemikáliím se můžete chránit používáním přírodních látek. Existuje několik druhů přírodních receptů, které vám pomohou již za krátkou dobu znovu získat zdravou a zářivou pokožku.

V tomto článku najdete pár z těch nejefektivnějších a zároveň levných přírodních látek pro léčbu mnoha kožních problémů.

1) Mateřská znaménka

Mateřská znaménka obvykle nepředstavují vážný zdravotní problém. Pokud však začnou měnit barvu a tvar, může se jednat o příznak rakoviny. V takovém případě je vždy dobré vyhledat pomoc dermatologa, který určí, zda probíhající změny představují nějaký vážnější problém.

V ostatních případech můžete použít následující domácí recepty:

Česnek

Česnekový extrakt nebo syrový česnek dokáží být velmi efektivními prostředky na léčbu mateřských znamének.

Na začátek je třeba ochránit pokožku kolem znaménka, protože česnek bývá poměrně agresivní. Použít k tomu můžete buď lepicí pásku, nebo vazelínu. Chcete-li něco více přírodního, tak použijte včelí vosk, případně nějaký olej. Trochu česneku pak naneste na znaménko a přelepte náplastí. Nechte působit maximálně 5 minut, pak dejte česnek dolů a místo si umyjte vlažnou vodou. Proceduru opakujte každý den, než nedosáhnete kýženého výsledku.

Ricinový olej a soda bikarbona

Smíchejte obě látky v poměru 1:1 než se z nich nevytvoří jemná pasta. Tu pak povrchově aplikujte na znaménko, přelepte náplastí a nechte působit přes noc. Následující ráno si pokožku dobře omyjte. Proceduru opakujte každou noc dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Jablečný ocet

Namočte vatičku do jablečného octa a aplikujte ho přímo na znaménko. Upevněte ho náplastí a nechte působit několik hodin. Pokud máte citlivou pokožku, zřeďte ocet s vodou v poměru 1: 1. Proceduru opakujte každý den, dokud znaménko nezčerná a neupadne.

JAK SE ZBAVIT BRADAVIC NA DALŠÍ STRÁNCE ➔