Fotografovi se podařil zachytit zvláštní záběr. Indická opička oplakávala své „mrtvé“ mládě.


Mládě opice spadlo a jevilo se jako mrtvé. Fotograf, který tento moment zachytil nevěřil vlastním očím.

Na toulkách napříč indickou přírodou se naskytl místnímu fotografovi jménem Avinash Lodhi zajímavý pohled. Jeho původním cílem bylo zachytit výhled v okolí Jabalphuru, na odrazu ho cosi zaujalo mnohem víc. Spatřil skupinu opic, které pobíhali kolem. Rozhodl se na chvíli zastavit, posadit se a sledovat jejich činnost.

mourning-monkey-1-e1494510205500


„Chtěl jsem je vyfotit i přesto, že už jsem ztrácel světlo. Rozhodl jsem se však, že ten moment zvěčnit. Odehrálo se to tak rychle, že jsem ani nevěděl co se v té chvíli dělo, „ řekl Avinash pro britský portál Metro. Zdálo se, že opička na fotce umřela. Spadla a utržila nepříjemný úder. Když fotograf zachycoval tento záběr, zdálo se, že máma mláděte ho oplakává a zažívá úzkostné chvíle. Krátce na to, jak byla fotografie pořízena se mládě postavilo na nohy a spokojeně odhopkalo.

I když šlo o planý poplach, obrázek sklidil velký úspěch a fotografovi se tento moment vryl hluboko do paměti. „Tento snímek beru jako srdeční záležitost, protože během celé mé kariéry jsem nic podobného, až dosud neviděl,“ dodal Avinash na objasnění situace. Matky v zvířecí říši snášejí smrt, zranění či riskantní situace svých mladých velmi těžko. Při vyvinutých druzích jako jsou opice nebo primáti není ničím neobvyklým rodičovská láska a soucit. Samci v rodičovských pozicích jsou dokonce schopni riskovat svůj život, pokud jsou mláďata v nebezpečí.