Fitness brokolicové placky se sýrovým dipem: S tímto jídlem můžete klidně zhřešit…


Brokolice je zelenina dnešní doby. Pro své účinky se stává stále častější ingrediencí v moderní gastronomii, ale využívají ji i lidé, kteří chtějí zhubnout. Nenahraditelná je v domácí kuchyni a nejlépe chutná tepelně zpracovaná, protože skvěle spolupracuje s chutí koření. Milujete brokolici i vy?

fitnes brokolicove placky1

 

 
Recept na brokolicové placky vám změní život ve vaší kuchyni. Dosud jsme brokolici dělali na různé způsoby, ale placky jsou něco zcela jiného. V kombinaci s obyčejným pepřem a mladou cibulkou dodává jídlu vynikající chuť. Pokud si k ní připravíte i sýrový dip, opravdu nebudete chtít dělat nic jiného. A co je nejlepší, tento recept je velmi lehký a výživový poradci ho používají jako jednotku pro své klienty, kteří jsou v procesu efektivního hubnutí.

Na placky budeme potřebovat:

150g brokolice

3 vejce

40g ovesných vloček nebo celozrnné mouky

40g strouhaného tvrdého sýra

koření

sůl

Nožička jarní cibulky

Na sýrový dip budeme potřebovat:

200g cottage cheese

1 lžičku strouhaného křenu (můžete použít i klasický z poháru, pokud nemáte čerstvý)

1 lžičku hořčice

20g sušených rajčat

Postup přípravy:

Jako první si nechte uvařit kostky brokolice do měkka, pozor však, aby se vám nerozvařila. Nechte ji dobře odtéci od vody.

fitnes brokolicove placky2

 

 
Pokud používáte ovesné vločky, rozmixujte je na moučku. Přidejte brokolici, vejce a sýr a vše dohromady pořádně umixujte. Těsto musí mít hladkou konzistenci.

fitnes brokolicove placky3

Těsto nalévejte na pánev ve velikosti placek, nebo lívanců, podle toho, jak to máte rádi. Jemně osmažte na másle, nebo na olivovém oleji a opékejte z obou stran cca 1 minutu.

fitnes brokolicove placky4

 

 
Mezitím si v misce promíchejte obyčejný cottage cheese, který běžně dostanete v potravinách. Přidejte křen, rajčata a hořčici. Dobře promíchejte a nechte zchladit.

Placky podávejte ještě teplé a se studeným dipem.

fitnes brokolicove placky5

Chuť tohoto jídla je nezaměnitelná, proto neváhejte a tento recept alespoň jednou vyzkoušejte. Uvidíte, že nebudete litovat.